Спомин… Микола Сидоренко

Спомин… Микола Сидоренко

10 липня на 83-му році життя зупинилося серце Миколи Миколайовича Сидоренка – відомого ученого, доктора філософських наук, професора, колишнього завідувача кафедри суспільних наук та українознавства Буковинського державного медичного університету (2001 – 2011 рр.).

Співробітники, викладачі, студенти висловлюють найщиріші співчуття дочці – доцентці кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Оксані Миколаївні Давиденко, рідним і близьким з приводу непоправної втрати.

Життєвий шлях Миколи Миколайовича – це зразок інтелігентності, добропорядності та професійності. У пам’яті колег він назавжди залишиться насамперед доброзичливою, чуйною й уважною до чужого горя людиною, а також висококваліфікованим фахівцем і мудрим керівником, який щиро вболівав за долю України й української мови, був національно свідомою, громадсько активною особистістю та докладав усіх зусиль для виховання фахівців-патріотів.

Нехай добрий спомин про Миколу Миколайовича назавжди залишиться у серцях усіх, хто його знав, любив і поважав. У скорботі низько схиляємо голови, молимося за упокій душі покійного. Віримо, що Всемилостивий Господь прийме світлу і щиру душу в Царство Небесне.

Вічна пам’ять…

Життєпис

Сидоренко Микола Миколайович народився 1 березня 1940 року в с. Спас Коломийського району Івано-Франківської області.

У 1962 році закінчив біологічний факультет, а в  оці – аспірантуру за спеціальністю «Філософські питання природознавства» при кафедрі філософії Чернівецького державного університету імені Ю. Федьковича, з яким пов’язав свою трудову діяльність на багато років. Так, спочатку працював старшим викладачем (1965 – 1967 рр.), доцентом (1967 – 1994 рр.), професором (1994 – 1998 рр.) цієї кафедри. Потім обіймав посаду завідувача кафедри релігієзнавства та теології філософсько-теологічного факультету (1998 – 2001 рр.), а згодом – декана філософсько-теологічного факультету (1993 – 1998 рр.). У 2001 – 2011 рр. – завідувач кафедри суспільних наук та українознавства Буковинського державного медичного університету. Кандидат філософських наук (1966 р.), доцент (1968 р.), доктор філософських наук (1993 р.), професор (1994 р.).

Автор понад 150 наукових праць. Підготував 2 кандидатів наук.