Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних заходів, в тому числі і презентації художньо-мистецьких робіт випускників БДМУ.

...

Соціальна адаптація дітей із синдромом Дауна

Під час заходу
Доцентом кафедри педіатрії та медичної генетики, куратором Ризничук М.О. спільно з 5 групою 4-го курсу медичного факультету №4 проведено круглий стіл присвячений питанням соціальної адаптації дітей із синдромом Дауна.
 
21 березня щорічно світова спільнота відзначає День людини із синдромом Дауна. Це хромосомна патологія, при якій людина має «зайву» хромосому у своєму каріотипі: 47 хромосом замість звичних 46. Учені виявили, що збій відбувається у 21-й парі хромосом, яка чомусь містить не дві, а три хромосоми.
 
Відбулося активне обговорення даної проблематики, учасники мали можливість з’ясувати всі питання, які їх зацікавили. Найбільший інтерес у студентів викликали причинні чинники розвитку, так як на появу такої дитини не впливає ні стан здоров’я батьків, ні спосіб їхнього життя.
 
У процесі дискусії відзначено, що на сучасному етапі, найактуальнішим моментом є визнання прав та можливостей «сонячних дітей», впровадження інклюзивного навчання, доступність спеціальних програм соціалізації.
Середа, 21 березня 2018