"ШВИДКА ДОПОМОГА" СТАНЕ "ЕКСТРЕНОЮ"?

Шкробанець Ігор Дмитрович

 
Медики області працюють над тим, щоб забезпечити своєчасність прибуття бригад швидкої медичної допомоги. Зокрема, у містах – за 10 хвилин, у сільській місцевості – за 20 хвилин. Про це повідомив 5 листопада директор департаменту охорони здоров'я та цивільного захисту населення обласної державної адміністрації Ігор Шкробанець
 

"Для цього в області буде забезпечено функціонування єдиної системи екстреної медичної допомоги – обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і єдиного оперативно-диспетчерського центру, який з наступного року фінансуватиметься з обласного бюджету, а не міського та районних, як було досі, – відзначив Ігор Шкробанець.– Передбачається, що вся інформація з території надходитиме в один центр, а не декілька, як було раніше. Єдина диспетчерська служба, оснащена сучасною технікою, контролюватиме пересування бригад, їхнє місцеперебування для оперативного забезпечення і чіткого контролю вчасного приїзду "швидкої". 

 

За словами керівництва, обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф створять або на базі міської станції швидкої медичної допомоги, або ж на базі обласної лікарні швидкої медичної допомоги. 

 

"Нині в області функціонують одна самостійна міська станція швидкої медичної допомоги з 5-ма пунктами на території міста Чернівці, 12 відділень швидкої медичної допомоги при центральних районних лікарнях та міській лікарні м. Новодністровськ, а також 16 пунктів швидкої медичної допомоги на території області, – сказав директор департаменту охорони здоров'я та цивільного захисту населення облдержадміністрації і додав, що загальна кількість бригад швидкої медичної допомоги в області упродовж останніх років збільшилась і становить 64, з яких 22 – це загальнопрофільні лікарські бригади, 7 – спеціалізовані лікарські та 35 – фельдшерські. 

 

 

Газета "Доба"(Чернівці) 8 листопада 2012 року