Школа молодого викладача БДМУ

Згідно плану роботи Школи молодого викладача БДМУ 7 квітня на базі кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб проведено відкрите практичне заняття з дисципліни “Педіатрія, дитячі інфекції” зі студентами 3 групи 5 курсу медичного факультету №1, на якому були присутні проректор з науково-педагогічної роботи та виховання і керівник Школи молодого викладача – Ніна Зорій та молоді викладачі університету. Практичне заняття провела доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Тетяна Білоус.

Заняття на тему “Бронхіальна астма, алергічний риніт, атопічний дерматит, кропив’янка, набряк Квінке” проведено згідно навчальної програми та методичної розробки практичного заняття на високому методичному рівні. На початку заняття викладач акцентувала увагу студентів на актуальності теми заняття, ознайомила з сучасними статистичними даними щодо поширеності алергічних захворювань, та, зокрема, бронхіальної астми серед дитячого населення.

Тетяна Михайлівна наводила приклади у вигляді випадків із клінічної практики, наголошувала на особливостях надання невідкладної допомоги дітям із алергологічною патологією. Під час практичної частини заняття проведено огляд пацієнтів в алергопульмонологічному відділенні Обласної дитячої клінічної лікарні. З метою контролю засвоєння знань студентів використано тестові завдання різного ступеня складності та клінічні ситуаційні задачі.

Слухачі школи молодого викладача мали можливість побачити демонстрацію основних педагогічних умінь та навичок у процесі проведення практичного заняття на клінічній кафедрі університету.

В БДМУ провели “Годину поезії”

З нагоди Всесвітнього дня поезії, що відзначається 21 березня, в науковій бібліотеці Буковинського державного медичного університету проведено “Годину поезії”.

Здорові діти – здорова нація

САНІТАРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА АКЦІЯ. Здорова дитина – це радість для батьків, а в майбутньому – повноцінний громадянин суспільства. Тільки здорова дитина досягає успіхів у навчанні, добре розвивається фізично, має врівноважений психічний стан.

Знати і контролювати свій артеріальний тиск – життєво необхідно

ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА. 10 червня співробітники кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб провели профілактичну акцію серед студентів університету стосовно артеріальних гіпертензій. У гуртожитку №3 студенти прослухали лекцію доцента Наталії Бачук-Понич “Первинна та вторинна профілактика артеріальної гіпертензії”.

З’являться нові медичні центри

Шкробанець Ігор Дмитрович

– Центр антенатальної охорони плоду вже функціонує, – розповів начальник обласного управління охорони здоров’я Ігор ШКРОБАНЕЦЬ. – Він розташовується у діагностичному центрі. У його розвиток і обладнання вклали майже 1,5 мільйона гривень. Розрахований він на комплексне обстеження вагітних, особливо з районів.