Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Розпочала роботу Всеукраїнська конференція інфекціоністів

4 жовтня 2018 року розпочала свою роботу Всеукраїнська науково-практична конференція і пленум Всеукраїнської асоціації інфекціоністів на тему: «Сучасні діагностичні, лікувальні і профілактичні технології у практиці інфекціоніста».

Асоціація щороку організовує такі форуми, адже в умовах реформування медичної галузі важливим залишається збереження пріоритетності надання якісної допомоги хворим на соціально-значимі захворювання, серед яких інфекційні займають одне із провідних місць.

Урочисто відкрив конференцію президент Всеукраїнської асоціації інфекціоністів, академік НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України, професор М.А. Андрейчин.

З вітальним словом та побажаннями плідної роботи до учасників форуму звернулися ректор ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», професор Т.М. Бойчук та директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації, професор О.А. Андрієць.

Конференція внесена до Реєстру з’їздів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2018 році, затвердженого МОЗ та НАМН України від 23 червня 2017 р. № 699/41. Форум організований ГО «Всеукраїнська асоціація інфекціоністів», ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет» МОЗ України та ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України».

У конференції, беруть участь 150 лікарів та науковців різних спеціальностей (інфекціоністи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики-сімейної медицини, організатори охорони здоров’я, спеціалісти профілактичної медицини, викладачі вищої медичної школи) з усіх областей України, які обговорюватимуть найактуальніші питання сьогодення в царині інфектології. Це і стан імунопрофілактики в Україні та пов’язані з ним ризики, проблема трансмісивних інфекцій у нашій країні, широке коло питань щодо соціально значимих інфекційних захворювань (ВІЛ-інфекція, туберкульоз та вірусні гепатити), особлива увага приділятиметься темі кору, адже з 2017 року спостерігається різкий спалах захворюваності на цю недугу, а також питання протозойних інфекцій, гельмінтозів тощо.

Запропоновано до розгляду і стендові доповіді, що торкаються різноманітних аспектів діагностики та лікування широкого спектру інфекційних захворювань.

Отож, впродовж двох днів лікарі та науковці під час пленарних засідань спілкуватимуться про сучасні тенденції в діагностиці та лікуванні різних інфекційних недуг, а також матимуть змогу безпосередньо поспілкуватись з колегами та обмінятись досвідом На завершення всеукраїнської конференції усі учасники отримають відповідний сертифікат та спільно розроблять рекомендації для впровадження в практику лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я і вищих медичних навчальних закладів III-IV рівнів акредитації України.

14 листопада – всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі. Кількість пацієнтів з діабетом ще у 2006 році подолала мільйонну позначку, а вже на початку 2013 року число зареєстрованих хворих досягло 1,3 млн. осіб. В Чернівецькій області на обліку перебуває понад 30 тис. хворих на цукровий діабет.

16 жовтня – професійне свято алерголога та імунолога.

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п’ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів.

В БДМУ відзначили День медичного працівника

15 червня 2017 року в палаці «Академічний» відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника. З професійним святом співробітників та студентів БДМУ привітали представники міської та обласної влади.