Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

Розлади аутистичного спектру (РАС): фокус уваги на харчуванні

Під час заходу
Упродовж 23-24 березня у Києві проходив круглий стіл «Розлади аутистичного спектру (РАС): фокус уваги на харчуванні».

З доповіддю та в обговоренні основних питань взяла участь Мирослава Березова, к.мед.н., асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ.

На сьогодні ще мало інформації з належною доказовою базою щодо дієтичної корекції у пацієнтів з розладами аутистичного спектру. Проблеми з харчуванням розвиваються у значної частини пацієнтів даної категорії. Часто діти віддають перевагу одній і тій же їжі, обмежуючи діапазон споживаних продуктів на стільки, що це згодом призводить до дефіциту поживних речовин у довгостроковій перспективі.

Відмовляючись від фруктів та овочів перевага надається крохмальвмісним продуктам, снекам та обробленим продуктам. Така поведінка і харчовий вибір зумовлені харчовою неофобією та сенсорними порушеннями. Спостерігаються порушення об'єму спожитої їжі, неможливість харчуватися в школі, тривалі проміжки часу між харчуванням, вживання в їжу нехарчових продуктів.

Пацієнтам з РАС характерні функціонально-запальні захворювання ШКТ. За даними Whitehead, Palsson і Jones поява функціонально-запальних захворювань шлунково-кишкового тракту характерна для 94% випадків пацієнтів з порушеннями ментальної сфери. Наявні симптоми ураження шлунково-кишкового тракту не тільки співвідносяться із тяжкістю симптомів РАС, а і можуть погіршувати симптоматику.

Дієтична корекція харчування пропонується як один з терапевтичних засобів для полегшення симптомів РАС. Останні невеликі дослідження свідчать, що призначення дієтичного харчування може покращити загальний стан пацієнтів та навіть зменшити прояви РАС.
Понеділок, 02 квітня 2018

Благодійна акція студентів БДМУ для учнів школи-інтернату №4

Студенти коледжу БДМУ І курсу (спеціальність «Фармація») разом з куратором Купчанко Катериною провели благодійну акцію для учнів Чернівецької школи-інтернату №4. Час пролетів швидко, але відчуття дитячої вдячності від отриманих подарунків та спілкування з дітьми схвилювали та розчулили наших студентів, які пообіцяли їх навідувати.

Благодійна акція “Подаруй дітям радість”

16 квітня, у передсвяткові Великодні дні студенти ІІ курсу медичного факультету №4 (спеціальність “Педіатрія”) БДМУ разом з головним куратором Світланою Семененко зорганізували благодійну акцію у притулку для дітей, що знаходиться по вул. Головній,169, м. Чернівці. Зауважимо, що майбутні педіатри досить часто відвідують даний притулок з різноманітними заходами.

Благодійна акція “Різдвяний передзвін”

Різдвяні свята – час радості, посмішок та подарунків під акомпанемент колядок та щедрівок. У ці святкові дні, серця людей переповнюються любов’ю, миром та щастям. На жаль, не кожен має змогу відчути дух Різдва, а особливо ті, хто залишився самотнім, один на один зі своїми проблемами. Тому, щоб подарувати таким людям тепло сердець та хороший настрій, студентами медичного факультету № 1 було організовано акцію “Різдвяний передзвін”.

Близько 1700 студентів і молодих учених взяли участь у BIMCO

У Буковинському державному медичному університеті 6-8 квітня 2016 року відбувся ІІІ Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів і молодих учених «Пріоритети та перспективи молодіжної науки», BIMCO 2016.