Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського...

1 грудня – День невролога

День невролога

Від імені ректорату Буковинського державного медичного університету щиросердно вітаємо неврологів з професійним святом, бажаємо творчих успіхів, міцного здоров’я, натхнення у вашій нелегкій праці.

Розвиток неврології як окремої клінічної дисципліни почався з середини XIX сторіччя. Цьому передували значні досягнення та відкриття в області нейроанатомії, нейрогістології та нейрофізіології. Офіційне відокремлення неврології від терапії в самостійну клінічну дисципліну відбулося у 1860 році, коли французький невролог, професор паризького університету Жан Мартен Шарко організував першу у світі клініку і кафедру нервових хвороб.

“У даний час основними напрямком лікувальної роботи кафедри є вивчення патогенетичних механізмів захворювань нервової системи та розробка шляхів їх медикаментозної і немедикаментозної корекції. Проводиться активна науково-методична та лікувальна робота з удосконалення підготовки студентів та лікарів-інтернів невропатологів з вивчення принципів топічної діагностики, методів дослідження неврологічного хворого та невідкладної допомоги” – розповідає завідувач кафедри, професор Валерій Пашковський.

Кафедра неврології БДМУ була започаткована у 1945 році на базі Чернівецької психіатричної лікарні. Її засновником став професор Сергій Савенко, – відомий в Україні та за її межами талановитий вчений, педагог, уважний клініцист. Окрім навчального процесу, співробітники кафедри вивчали клініку і нейропатогістологію пухлин ЦНС, змін нервової системи при висипному тифі, клініку і нейропатогістологію гострої прогресуючої форми поліомієліту, завдяки чому значно покращилася діагностика та лікування даних захворювань. Були вперше описані клінічні варіанти кліщового енцефаліту і геморагічної гарячки, які спостерігались у гірських районах Чернівецької області.

Під керівництвом завідувача кафедри професора Петра Волошина отримав розвиток інший напрямок в неврології – вивчення судинної патології головного мозку. З того часу основним напрямком лікувальної роботи досліджень співробітників стає вивчення різних аспектів судинної патології мозку при церебральному атеросклерозі та гіпертонічній хворобі.

Починаючи з 1981 року, під керівництвом професора Василя Чернецького ці дослідження були об'єднані в комплексну тему з оновленням бази дослідження (лабораторії біохімії, електрофізіології, рефлексотерапії та ін.), велика увага приділялася лікувально-консультативній роботі та підвищенню кваліфікації практичних лікарів.

1 березня – Всесвітній день імунітету

Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року з метою залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

1 жовтня – Міжнародний день лікаря

Міжнародний день лікаря

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

14 листопада – всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі. Кількість пацієнтів з діабетом ще у 2006 році подолала мільйонну позначку, а вже на початку 2013 року число зареєстрованих хворих досягло 1,3 млн. осіб. В Чернівецькій області на обліку перебуває понад 30 тис. хворих на цукровий діабет.

16 жовтня – професійне свято алерголога та імунолога.

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п’ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів.