Професор з Німеччини провела навчальний семінар з психодіагностики

23-25 жовтня 2015 р. у ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» у рамках співпраці між університетом та Психіатричною клінікою м. Мюнстерлінген (Швейцарія) відбувся навчально-практичний семінар «Операціоналізована психодинамічна діагностика (ОПД2). Базовий курс».

ОПД 2 це інструмент психодинамічної діагностики, який отримав широке міжнародне визнання. Велика увага приділяється не лише самій процедурі постановки психотерапевтичного діагнозу, але і плануванню адекватних психотерапевтичних втручань, а також обєктивній оцінці результатів лікування. Діагноз, згідно ОПД 2, базується на 5-ти вісях: «досвід хвороби і передумови до лікування», «міжособистісні стосунки», «конфлікт», «структура», «психічні та психосоматичні розлади у відповідності до МКХ10». Система ОПД2 успішно застосовується в роботі з пацієнтами з депресивними розладами, панічними розладами, обсесивно-компульсивними розладами, соматоформними розладами і розладами харчової поведінки, рідше для психотичних розладів.

У семінарі взяли участь 20 практикуючих психотерапевтів, психологів, психіатрів та лікарів-психологів з Чернівців, Києва, Тернополя, Хмельницького, Одеси.

Ведуча курсу, професор, доктор медичних наук, Іза Саммет є головним лікарем Клініки психосоматичної медицини і спеціальної психотерапії в Гьоппінгені (Німеччина). Вона також є науковим координатором Психіатричної клініки Мюнстерлінген (Швейцарія) і професором медичного університету Парацельсіус в Зальцбурзі (Австрія). Професор Іза Саммет щиро ділилась власним великим клінічним досвідом в лікуванні психосоматичних захворювань, результатами власних досліджень у сфері психотерапії, зокрема психотерапевтичного стосунку.

БДМУ відвідала делегація з Швейцарської Конфедерації

З офіційним візитом до Буковинського державного медичного університету прибула делегація психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарська Конфедерація) у рамках багаторічної співпраці. Під час візиту заплановано низку заходів.

Перш за все представники Швейцарської конфедерації, а саме доктор медицини, професор Іза Самміт (завідувач відділення депресивних розладів психіатричної клініки м.Мюнстерлінген, Медичний університет м.Зальцбург) та медична сестра відділення ранніх психозів Олена Кірюхіна зустрілися з професором Тарасом Бойчуком, ректором університету. Під час зустрічі, яка відбулася в адміністративному корпусі БДМУ, були обговорені питання подальшої співпраці, академічного обміну викладачів та студентів між навчальними закладами.

Психологічний інтенсив 2014

Психологічний інтенсив

З 7 по 13 липня на базі відпочинку Буковинського державного медичного університету у с. Репужинці пройшов черговий щорічний психологічний інтенсив.

Психологи БДМУ взяли участь у тренінгу з соціально-психологічної допомоги населенню

З 26 вересня по 1 жовтня співробітники БДМУ Поліщук О.Ю. та Пендерецька О.М. взяли участь у першому з низки запланованих навчальних семінарів-тренінгів «Соціально-психологічна допомога населенню України».