Професор з Німеччини провела навчальний семінар з психодіагностики

Професор з Німеччини провела навчальний семінар з психодіагностики

23-25 жовтня 2015 р. у ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» у рамках співпраці між університетом та Психіатричною клінікою м. Мюнстерлінген (Швейцарія) відбувся навчально-практичний семінар «Операціоналізована психодинамічна діагностика (ОПД2). Базовий курс».

ОПД 2 це інструмент психодинамічної діагностики, який отримав широке міжнародне визнання. Велика увага приділяється не лише самій процедурі постановки психотерапевтичного діагнозу, але і плануванню адекватних психотерапевтичних втручань, а також обєктивній оцінці результатів лікування. Діагноз, згідно ОПД 2, базується на 5-ти вісях: «досвід хвороби і передумови до лікування», «міжособистісні стосунки», «конфлікт», «структура», «психічні та психосоматичні розлади у відповідності до МКХ10». Система ОПД2 успішно застосовується в роботі з пацієнтами з депресивними розладами, панічними розладами, обсесивно-компульсивними розладами, соматоформними розладами і розладами харчової поведінки, рідше для психотичних розладів.

У семінарі взяли участь 20 практикуючих психотерапевтів, психологів, психіатрів та лікарів-психологів з Чернівців, Києва, Тернополя, Хмельницького, Одеси.

Ведуча курсу, професор, доктор медичних наук, Іза Саммет є головним лікарем Клініки психосоматичної медицини і спеціальної психотерапії в Гьоппінгені (Німеччина). Вона також є науковим координатором Психіатричної клініки Мюнстерлінген (Швейцарія) і професором медичного університету Парацельсіус в Зальцбурзі (Австрія). Професор Іза Саммет щиро ділилась власним великим клінічним досвідом в лікуванні психосоматичних захворювань, результатами власних досліджень у сфері психотерапії, зокрема психотерапевтичного стосунку.