Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних заходів, в тому числі і презентації художньо-мистецьких робіт випускників БДМУ.

...

Питання лікарської помилки обговорили на засіданні English Speaking Club

Під час заходу
Кожен останній вівторок місяця вже традиційно кафедра іноземних мов гостинно запрошує на засідання English Speaking Club.

24 квітня учасники клубу обговорювали важливу проблему в сучасній медицині – питання лікарської помилки (Medical error). Засідання клубу відбулось за підтримки та сприяння завідувача кафедри дитячих та інфекційних хвороб проф. Колоскової О.К. та головного куратора медичного факультету № 3 Юлії Войткевич.

Від рук лікарів люди помирають у 33 тисячі разів частіше ніж у авіакатастрофах. Такою є статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я. У Європі кожен десятий пацієнт – жертва лікарської помилки. В США в 2010 році від рук лікарів постраждало 180 тисяч осіб. В Канаді - 24 тисячі. Велика Британія щороку звітує про 70 тисяч жертв медицини, Німеччина визнає 100 тисяч лікарських помилок. При кожній лікарні Канади створена спеціальна комісія, яка щомісяця підбиває підсумки невдалого "лікуванню" і виплачує компенсації.

У Сполучених Штатах лікарі створюють свої спілки і відраховують туди гроші. З цих коштів і покривають потім багатомільйонні позови постраждалих пацієнтів. В Англії розглядають навіть такі скарги пацієнтів як алергія на звичайні назальні краплі від нежитю. Але за кордоном свої помилки лікарі визнають. В Україні ж схожої статистики взагалі нема.

На початку засідання асистент кафедри дитячих та інфекційних хвороб Галина Білик ознайомила присутніх з великим міжнародним грантовим проектом ТАМЕ, активним членом якого є Буковинський державний медичний університет, чим викликала неабиякий інтерес студентів до нового і продуктивного кейс-методу у викладанні клінічних дисциплін.

Члени клубу студентка 1 курсу 17 групи Ірина Лакуста, студент 5 курсу 41 групи Малав Дейв, студент 5 курсу 55 групи Ананду Крішнан розповіли учасникам засідання про лікарські помилки, які найчастіше зустрічаються та шляхи їхнього попередження.

А студентка 1 курсу 2 групи Діана Рудейчук на основі власного дослідження, проведеного серед чернівчан, розповіла присутнім про відношення пересічних громадян до медичних реформ в Україні. Члени клубу гаряче дискутували, обговорюючи різні приклади лікарських помилок, пов’язаних з неправильним прописуванням ліків, недообстеженням пацієнтів, неправильним проведенням дифдіагностики тощо.

Наступне засідання клубу відбудеться 22 травня 2018 року. Студенти обговорюватимуть питання традиційної та нетрадиційної медицини.
Середа, 02 травня 2018