Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського...

Онлайн-лекція „Новітні досягнення в кардіології”

У рамках співпраці між БДМУ та Університетом медицини та фармації ім. Г.Т.Поппи (м. Ясси, Румунія) 15 січня 2014 року у приміщенні конференц-зали Буковинського державного медичного університету відбулася Міжнародна наукова онлайн-лекція „Новітні досягнення в кардіології”.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися ректори обох навчальних закладів, які зазначили важливість міжнародної співпраці для обміну досвідом та розвитку науки в цілому. Зокрема, професор Тарас Бойчук, ректор БДМУ, наголосив, що подібні міжнародні заходи сприяють співпраці між університетами, допомагають оцінити європейські стандарти в дії, дають можливість ”об’єднувати науковий потенціал і поширювати педагогічний досвід викладачів наших університетів, планувати обмін викладачами та студентами, встановлювати нові наукові зв’язки, що, в свою чергу, сприятиме удосконаленню підготовки висококваліфікованих лікарів”.

Лекції читали завідувач кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації, спортивної медицини та фізичного виховання, професор В.К. Тащук (БДМУ) та голова Румунського об’єднання кардіохірургів, д. мед. наук, професор Грігорє Тініка (Університет медицини та фармації ім. Грігорє Т. Попи).

На лекції були присутні студенти старших курсів, аспіранти, клінічні ординатори, викладачі, лікарі-карділоги, котрі представляли БДМУ та м. Чернівці, Університет медицини та фармації ім. Г.Т.Поппи та м. Ясси. Тематика новітніх досягнень в кардіології викликала зацікавлення серед присутніх, а особливо серед молодих науковців та лікарів-інтернів.

З вітальним словом до присутніх звернулася Генеральний консул Румунії в Чернівцях пані Елеонора Молдован, яка надала підтримку в організації зазначеного заходу. Пані консул подякувала лекторам та всім учасникам за чудову організацію лекції, що поклала перший крок двосторонній співпраці між українським (БДМУ) та румунським (Ясським) університетами, відкрила шлях для диверсифікації спільних заходів. Вона також наголосила на тому, що транскордонне співробітництво є пріоритетним напрямом подальшого розвитку співпраці у науково-освітній сфері та дружніх стосунків між Україною та Румунією.

Усі учасники та делегати відзначили високий науковий та організаційний рівень проведення даної он-лайн лекції.

Знати і контролювати свій артеріальний тиск – життєво необхідно

ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА. 10 червня співробітники кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб провели профілактичну акцію серед студентів університету стосовно артеріальних гіпертензій. У гуртожитку №3 студенти прослухали лекцію доцента Наталії Бачук-Понич “Первинна та вторинна профілактика артеріальної гіпертензії”.

Міжнародна співпраця

ОБМІН ДОСВІДОМ. Упродовж 29 травня – 6 червня начальник навчального відділу Буковинського державного медичного університету Володимир Ходоровський та провідний фахівець сектору моніторингу якості освіти та інформаційного забезпечення Олександр Мельничук відвідали Самаркандський державний медичний інститут (Узбекистан). Візит здійснено в рамках угоди про міжнародну співпрацю у галузі освіти та науки укладеної ректорами професором Тарасом Бойчуком та професором Азаматом Шамсієвим.
Нагадаємо, що у березні 2013 року наш університет відвідала узбецька делегація, представники якої надзвичайно зацікавилася використанням у навчальному процесі серверу дистанційного навчання (moodle.bsmu.edu.ua).

Міжнародна співпраця БДМУ та Медичного університету м. Любек

23-26 вересня Буковинський державний медичний університет з офіційним візитом відвідали професор Карл Фрідріх Клотц, виконавчий директор анестезіологічного відділення медичної клініки Медичного університету м. Любек, анестезіолог, Бернадетте Загель, начальник відділу міжнародних зв’язків Медичного університету м. Любек та Ґюнтер Вайтс, доцент медичної клініки №1 Медичного університету м. Любек.

Науково-практична конференція до всесвітнього дня серця

20 вересня 2012 року на базі КМУ “Міська поліклініка №1” спільно з науковцями кафедри сімейної медицини та за участі співробітників кафедр внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб, гігієни і екології Буковинського державного медичного університету проведено науково-практичну конференцію для медичних працівників присвячену Всесвітньому дню серця (29 вересня).