Онлайн-лекція „Новітні досягнення в кардіології”

Онлайн-лекція „Новітні досягнення в кардіології”

У рамках співпраці між БДМУ та Університетом медицини та фармації ім. Г.Т.Поппи (м. Ясси, Румунія) 15 січня 2014 року у приміщенні конференц-зали Буковинського державного медичного університету відбулася Міжнародна наукова онлайн-лекція „Новітні досягнення в кардіології”.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися ректори обох навчальних закладів, які зазначили важливість міжнародної співпраці для обміну досвідом та розвитку науки в цілому. Зокрема, професор Тарас Бойчук, ректор БДМУ, наголосив, що подібні міжнародні заходи сприяють співпраці між університетами, допомагають оцінити європейські стандарти в дії, дають можливість ”об’єднувати науковий потенціал і поширювати педагогічний досвід викладачів наших університетів, планувати обмін викладачами та студентами, встановлювати нові наукові зв’язки, що, в свою чергу, сприятиме удосконаленню підготовки висококваліфікованих лікарів”.

Лекції читали завідувач кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації, спортивної медицини та фізичного виховання, професор В.К. Тащук (БДМУ) та голова Румунського об’єднання кардіохірургів, д. мед. наук, професор Грігорє Тініка (Університет медицини та фармації ім. Грігорє Т. Попи).

На лекції були присутні студенти старших курсів, аспіранти, клінічні ординатори, викладачі, лікарі-карділоги, котрі представляли БДМУ та м. Чернівці, Університет медицини та фармації ім. Г.Т.Поппи та м. Ясси. Тематика новітніх досягнень в кардіології викликала зацікавлення серед присутніх, а особливо серед молодих науковців та лікарів-інтернів.

З вітальним словом до присутніх звернулася Генеральний консул Румунії в Чернівцях пані Елеонора Молдован, яка надала підтримку в організації зазначеного заходу. Пані консул подякувала лекторам та всім учасникам за чудову організацію лекції, що поклала перший крок двосторонній співпраці між українським (БДМУ) та румунським (Ясським) університетами, відкрила шлях для диверсифікації спільних заходів. Вона також наголосила на тому, що транскордонне співробітництво є пріоритетним напрямом подальшого розвитку співпраці у науково-освітній сфері та дружніх стосунків між Україною та Румунією.

Усі учасники та делегати відзначили високий науковий та організаційний рівень проведення даної он-лайн лекції.