Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Офтальмологи БДМУ провели низку заходів щодо боротьби з глаукомою

Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою в усьому світі з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариства глаукоми та Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою відзначають у березні.

Це пов’язано з тим, що глаукома – одна з основних причин сліпоти у всьому світі. Близько 285 мільйонів людей у світі страждають від порушень зору, 45 мільйонів з яких є сліпими.

Кількість хворих на глаукому у світі збільшується кожних 10 років приблизно на 20 мільйонів осіб. Всім необхідно пам’ятати, що глаукома є підступною хворобою і тому більшість людей можуть, навіть, не відчувати початок захворювання.

Зважаючи на те, що основною причиною сліпоти в Україні – є пізно діагностована глаукома, співробітники кафедри впродовж місяця проводили заходи, щодо особливостей раннього виявлення хворих з даною патологією, а також надавали сучасні рекомендації по веденню хворих з глаукомою.

9 березня було проведено семінар для лікарів-офтальмологів Чернівецької області з питань сучасного лікування та диспансеризації пацієнтів з глаукомою. Засідання розпочав завідувач кафедри офтальмології, д.мед.н., професор Пенішкевич Ярослав Іванович, який підкреслив важливість обговорення даної проблеми.

16 березня було проведено позарчергове засідання товариства офтальмологів Чернівецької області. Для участі у товаристві було запрошено Головного експерта МОЗ України зі спеціальності «офтальмологія», д.мед.н., професора, заслуженого лікаря України, зав. кафедри офтальмології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Вітовську Оксану Петрівну.

У своїй доповіді Оксана Петрівна наголосила. що контроль глаукоми – це ключ до збереження зорових функцій, зниження рівня інвалідності, визначення швидкості прогресування глаукоми в процесі моніторингу.

23 березня було проведено плановане засідання товариства офтальмологів Чернівецької області. Для участі у товаристві було запрошено доцента кафедри офтальмології КМАПО ім. П.Л.Шупика, Голову Київського відділення Асоціації офтальмологів-нейроофтальмологів та глаукоматологів України, д.мед.н., Петренко Оксану Василівну.

В своїй доповіді Оксана Василівна торкнулась основних проявів псевдоекфоліативного синдрому, було обговорено лікування конкретних випадків пацієнтів з даною патологією.

Завідувач кафедри офтальмології, д.мед.н., Пенішкевич Ярослав Іванович підкреслив особливості лікування пацієнтів з нормотензивною глаукомою.

28 березня було проведено семінар для лікарів-офтальмологів м. Чернівці. Семінар розпочав завідувач кафедри офтальмології, д.мед.н., професор Пенішкевич Ярослав Іванович, який підкреслив важливість нейропротекторного лікування глаукоми. З цікавою доповіддю на тему: «Псевдоексфоліативний синдром та пседоекфоліативна глаукома» виступила доцент кафедри офтальмології, к.мед.н., Карлійчук Марина Аксентіївна.

Заходи проходили активно, в обговоренні брали участь практичні лікарі. Лікарі-офтальмологи Чернівецької області мали можливість отримати відповіді від ведучих фахівців з питань глаукоми на важливі питання, щодо лікування своїх пацієнтів. Майже 100 % відвідування говорить про високий професіоналізм доповідачів та актуальнсть даної проблеми.

Матеріал підготувала доцент кафедри офтальмології ім. Б.Л.Радзіховського – Тетяна Сикирицька
Понеділок, 02 квітня 2018

Відбулися змагання з волейболу серед жіночих команд

15 грудня у Спортивному комплексі БДМУ пройшли змагання з волейболу серед жіночих команд коледжів міста з нагоди Дня святого Миколая.

Відбулися змагання з дзюдо

Збірна команда БДМУ з дзюдо успішно виступила на змаганнях ІV Обласних Спортивних Ігор серед ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації,

Відбулися змагання з шахів

10-11 грудня у шаховому клубі «Біла тура» відбулися змагання Обласних Спортивних Ігор серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації з шахів. Збірна команда БДМУ вже традиційно виступає на цих змаганнях.

Відбулися змагання Обласних Спортивних Ігор з настільного тенісу

23-24 листопада у спорткомплексі БДМУпройшли змагання Обласних Спортивних Ігор серед студентської молоді ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації з настільного тенісу.