На кафедрі психології провели семінар до Дня пам’яті жертв голодомору

На кафедрі психології провели семінар до Дня пам’яті жертв голодомору

28 листопада Україна вшановуватиме мільйони жертв Голодомору.

Влада та громадськість спільно пом’януть убитих геноцидом.
У рамках відзначення Дня пам’яті жертв голодомору на кафедрі психології та соціології Буковинського державного медичного університету 27 листопада 2015 року було проведено науковий семінар на тему «Голодомор 1932-33 років – геноцид українського народу» під керівництвом Павлюк О. І.
Учасники заходу – студенти І курсу «Фармація» та представники професорсько-викладацького складу кафедри психології та соціології БДМУ намагались висвітлити трагічні події в історії українського народу, що призвели до Голодомору 1932-33 рр.
Насправді, на початку 1930-х років становлення тоталітарної імперії опинилося перед загрозою через масовий вихід українських селян з колективних господарств. На заваді амбітним планам Й. Сталіна стала Україна. Побоюючись втратити свою західну територію Й. Сталін приймає рішення нелюдськими методами знищити найбільш свідому і незалежну частину населення – селянство. Адже саме село традиційно тоді було генератором української нації і надавало могутню підтримку політиці «українізації», що в перспективі, як визначив навіть сам Й. Сталін, привело б до повної дерусифікації міст.
Внаслідок геноциду українського народу, що його свідомо втілила в життя комуністична Російська імперія методом штучного голодомору, в Україні вимерло понад 10 мільйонів людей.
Учасники заходу резюмували, що Голодомор 1932-33 рр. був найбільшою людською катастрофою в багатовіковій історії України.