Майбутнє варто планувати!

Майбутнє варто планувати!
Студенти-волонтери 5 курсу під керівництвом співробітників кафедри акушерства, гінекології та перинатології БДМУ у рамках Всеукраїнського тижня планування сім'ї та програми «Здоров’я жінок України» провели вуличну інформаційно-просвітницьку акцію «Майбутнє варто планувати!».
 
Акція відбувалася перед торгівельно-розважальним комплексом «Майдан» серед підлітків та молоді. Студенти-волонтери звернули увагу молоді на те, що для народження здорових дітей, навіть у віддаленому майбутньому, потрібно дбати про своє здоров’я вже зараз. У тому числі і про репродуктивне здоров’я. А це означає уникнення всіляких захворювань, інфекцій, що передаються статевим шляхом та можливих ускладнень, які можуть статися у разі переривання вагітності. Саме тому майбутнє варто планувати, і якщо ви не готові зараз стати батьками, то варто подумати про контрацепцію, оскільки наслідки переривання вагітності можуть бути непередбачуваними та невтішними.
Волонтери розповсюджували інформаційні брошури, буклети та листівки про методи контрацепції.
Нині збереження та поліпшення репродуктивного здоров'я виходить за рамки суто медичної проблеми, і не останню роль тут відіграє стан поінформованості молодих сімей з питань репродуктивної функції та планування сім'ї. Буковина не є винятком.
З 22 по 26 вересня з метою підвищення інформованості населення з питань планування сім’ї та пропаганди здорового способу життя для збереження репродуктивного здоров’я проводиться Всеукраїнський тиждень планування сім’ї (відповідно до завдань та заходів Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України). У рамках даної програми відбуваються різноманітні масові заходи, вуличні акції, круглі столи, науково-практичні конференції та багато іншого.
Програма «Здоров’я жінок України» – це п’ятирічна Програма (2011-2016 рр.) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), яка впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу в партнерстві з українською НУО Фондом «Здоров’я жінки та планування сім’ї».