Круглий стіл до Всесвітнього дня здоров’я

Щорічно 7 квітня, в день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, уже 63 роки поспіль, починаючи з 1950 року відзначається Всесвітній день здоров’я.

З огляду на актуальність проблеми здорового способу життя населення, до цього дня медична спільнота на світовому, державному, регіональному рівнях впроваджує численні інформаційні просвітницькі заходи, спрямовані на пропагування культури здоров’я, зниження частоти тютюнової, алкогольної та наркотичної залежності, дотримання основних принципів раціонального харчування та достатньої рухової активності, профілактику різних захворювань.

У підтримку всесвітньої акції 4 квітня на кафедрі гігієни та екології Буковинського державного медичного університету керівник студентського наукового гуртка кафедри старший викладач Оксана Кушнір та куратори доцент Наталія Фундюр, асистенти Ірина Візнюк, Оксана Іфтода та Олена Коротун організували засідання “круглого столу “Твоє здоров’я – у твоїх руках”.

До просвітницько-профілактичної роботи активно долучилися студенти курованих груп та гуртківці, висвітлюючи у своїх виступах основні механізми та наслідки шкідливого впливу алкоголю та тютюну на молодий організм: Йосипенко Владислав “Правда і міфи про алкоголь”, Стецик Юлія “Тютюнопаління – тільки факти”. Про основні положення раціонального харчування нагадала всім присутнім Манич Катерина, після чого провела вікторину, у якій навела цікаві відомості про деякі продукти харчування та їх складові. Студент Орлецький Богдан з гумором розповів про вплив сміху на організм, перспективи сміходіагностики та сміхотерапії. Учасники круглого столу взяли активну участь у дискусії щодо причин формування тютюнової та алкогольної залежності, виділили переваги здорового способу життя як необхідної передумови життєвого успіху та дійшли спільної думки, що “Здорове тіло – продукт здорового глузду”.

БДМУ відвідала делегація з Швейцарської Конфедерації

З офіційним візитом до Буковинського державного медичного університету прибула делегація психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарська Конфедерація) у рамках багаторічної співпраці. Під час візиту заплановано низку заходів.

Перш за все представники Швейцарської конфедерації, а саме доктор медицини, професор Іза Самміт (завідувач відділення депресивних розладів психіатричної клініки м.Мюнстерлінген, Медичний університет м.Зальцбург) та медична сестра відділення ранніх психозів Олена Кірюхіна зустрілися з професором Тарасом Бойчуком, ректором університету. Під час зустрічі, яка відбулася в адміністративному корпусі БДМУ, були обговорені питання подальшої співпраці, академічного обміну викладачів та студентів між навчальними закладами.

В БДМУ розпочато конкурс студентських науково-дослідних робіт з народної медицини

У БДМУ розпочато другий етап І туру конкурсу студентських науково-дослідних робіт з народної медицини (історико-культурологічний аспект).

В Чернівецькій міській поліклініці №1 запрацював новий цифровий флюорограф

Незборецький Ігор Володимирович

Чудо медичної техніки має багато переваг над своїм плівковим попередником. В першу чергу – це безпечність, адже у цифрового апарату радіаційне випромінювання на 40% менше, ніж у плівкового, а ось пропускні можливості набагато більше – до 100 знімків на день. Також нове обладнання дає можливість встановити більш достовірний діагноз. Сьогодні подивитись на те, як працює новий апарат, до поліклініки завітали секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин та начальник міського управління охорони здоров’я Ігор Незборецький.

Державна атестація лікарів-інтернів

ВИПУСК–2013. Вперше на факультеті післядипломної освіти Буковинського державного медичного університету проводиться державна заключна атестація 113 лікарів-інтернів спеціальності “Стоматологія” на базі стоматологічного корпусу по вул. Ризькій, 1б (кафедра хірургічної та дитячої стоматології).