Круглий стіл до Всесвітнього дня здоров’я

Круглий стіл до Всесвітнього дня здоров’я

Щорічно 7 квітня, в день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, уже 63 роки поспіль, починаючи з 1950 року відзначається Всесвітній день здоров’я.

З огляду на актуальність проблеми здорового способу життя населення, до цього дня медична спільнота на світовому, державному, регіональному рівнях впроваджує численні інформаційні просвітницькі заходи, спрямовані на пропагування культури здоров’я, зниження частоти тютюнової, алкогольної та наркотичної залежності, дотримання основних принципів раціонального харчування та достатньої рухової активності, профілактику різних захворювань.

У підтримку всесвітньої акції 4 квітня на кафедрі гігієни та екології Буковинського державного медичного університету керівник студентського наукового гуртка кафедри старший викладач Оксана Кушнір та куратори доцент Наталія Фундюр, асистенти Ірина Візнюк, Оксана Іфтода та Олена Коротун організували засідання “круглого столу “Твоє здоров’я – у твоїх руках”.

До просвітницько-профілактичної роботи активно долучилися студенти курованих груп та гуртківці, висвітлюючи у своїх виступах основні механізми та наслідки шкідливого впливу алкоголю та тютюну на молодий організм: Йосипенко Владислав “Правда і міфи про алкоголь”, Стецик Юлія “Тютюнопаління – тільки факти”. Про основні положення раціонального харчування нагадала всім присутнім Манич Катерина, після чого провела вікторину, у якій навела цікаві відомості про деякі продукти харчування та їх складові. Студент Орлецький Богдан з гумором розповів про вплив сміху на організм, перспективи сміходіагностики та сміхотерапії. Учасники круглого столу взяли активну участь у дискусії щодо причин формування тютюнової та алкогольної залежності, виділили переваги здорового способу життя як необхідної передумови життєвого успіху та дійшли спільної думки, що “Здорове тіло – продукт здорового глузду”.