Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

У БДМУ провели семінар, присвячений Міжнародному дню демократії

Семінар, присвячений Міжнародному дню демократії

У рамках відзначення Міжнародного дня демократії 15 вересня на кафедрі психології та соціології Буковинського державного медичного університету викладачем Олесею Павлюк був проведений семінар на тему «Демократія – як потужний фактор підтримки міжнародного миру і безпеки та поваги до основних прав і свобод».

Учасниками заходу стали студенти ІV курсу спеціальності «Сестринська справа» та представники професорсько-викладацького складу кафедри.

"Міжнародний день демократії – проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 13 грудня 2007 в резолюції, присвяченій підтримці зусиль урядів з розвитку та зміцненню демократій. Відзначається щорічно 15 вересня починаючи з 2008 року. Міжнародний день демократії був заснований в зв'язку з прийняттям у вересні 1997 року Міжпарламентським союзом Загальної декларації про демократію.

Семінар проходив у інтерактивній формі. Також використовувався метод «Мозкового штурму», під час якого студенти активно висували свої творчі ідеї щодо вирішення таких основних проблем демократії як технології влади, мирне делегування представників народу до парламенту, їх зміна та легітимність в очах народу. Особливо гостро дискусія проходила щодо питання позачергових парламентських виборів у жовтні цього року в Україні. Студенти визначили основні недоліки та небезпеки сучасної демократії та дійшли висновку, що хоча на даний момент не існує єдиної моделі демократії, саме цей політичний режим є фундаментом для побудови основних принципів усіх провідних держав та співтовариств, і належить до універсальних суспільних загальнолюдських цінностей.

1 жовтня – Міжнародний день лікаря

Міжнародний день лікаря

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

БДМУ розширює міжнародні контакти

Викладач кафедри психології та соціології БДМУ, к.політ.н. Надія Бурейко пройшла стажування в Європейській академії дипломатії (м. Варшава, Польща), програма якої цьогоріч, у першу чергу, була сфокусована на проблемах України крізь призму її геополітичного положення між Європейським Союзом та Росією.