Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

Кафедра БДМУ провела конференцію приурочену Дню боротьби з туберкульозом

Під час заходу
24 березня світова спільнота відмічає Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Проблема туберкульозу вже понад 20 років актуальна для України і належить до питань національної безпеки та має стратегічний державний пріоритет.

Туберкульоз продовжує залишатися серйозною проблемою та викликом для громадського здоров’я в усьому світі. Такі фактори як поява нових форм збудника захворювання, висока розповсюдженість туберкульозу із множинною стійкістю, ураження зростаючого числа ВІЛ-інфікованих людей та значного за чисельністю контингенту в місцях позбавлення волі, а також підвищення мобільності населення, сприяли тому, що проблема цієї недуги набула масштабів надзвичайної ситуації.

У рамках реалізації Регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Чернівецькій області кафедра фтизіатрії та пульмонології Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» 21 березня провела науково-практичну конференцію, присвячену Дню боротьби з туберкульозом. До участі були залучені керівники протитуберкульозних закладів області, лікарі фтизіатри, пульмонологи, сімейні лікарі, педіатри, терапевти, лікарі-інтерни, студенти 6 курсу та іноземні студенти 4 курсу.

З доповідями виступили: завідувач кафедри, професор Лілія Тодоріко, генеральний директор СТМО «Фтизіатрія», головний лікар ОПТД Іван Гавриш, заступник головного лікаря з лікувальної роботи Алла Теслюкова, які висвітлили основні шляхи подолання туберкульозу як в Україні, так і нашій області; відмітили, що дана проблема знаходиться у площині відповідальності держави перед своїми громадянами, які мають конституційне право на захист здоров’я, а також відповідальності всієї медичної галузі, діяльність якої має бути переорієнтована на пріоритети громадського здоров’я.

В рамках проведеного заходу особлива увага була приділена позалегеневим формам туберкульозу, що діагностується лікарями різних спеціальностей; проблеми щодо його діагностики та лікування були висвітлені у доповіді завідувача кафедри проф. Л. Тодоріко
Понеділок, 26 березня 2018

"Історія кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії"

Кафедра травматології, ортопедії та нейрохірургії 9 жовтня ровела круглий стіл зі студентами 5 курсу медичного факультету №2 на тему «Історія кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії від 1944 року до наших днів», присвячений 70-річчю Буковинського державного медичного університету.

"Трембіта" повернулася з фестивалю в Румунії

Народний аматорський ансамбль пісні та танцю «Трембіта» повернувся з гастролей в Румунії.

"Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…"

Цієї неділі ми святкуватимемо світле Христове Воскресіння. У кожного з нас залишаться приємні спогади, пов’язані з Великоднем.

"ШВИДКА ДОПОМОГА" СТАНЕ "ЕКСТРЕНОЮ"?

Шкробанець Ігор Дмитрович

Медики області працюють над тим, щоб забезпечити своєчасність прибуття бригад швидкої медичної допомоги. Зокрема, у містах – за 10 хвилин, у сільській місцевості – за 20 хвилин. Про це повідомив 5 листопада директор департаменту охорони здоров'я та цивільного захисту населення обласної державної адміністрації Ігор Шкробанець