Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Відкриття ХV Конгресу СФУЛТ

У Буковинському державному медичному університеті відбулося урочисте відкриття ХV Конгресу СФУЛТ.

Під час урочистого відкриття пролунали вітання від Заступника Міністра охорони здоров'я Альони Терещенко: «Від імені колегії Міністерства охорони здоров'я України, В.о. Міністра охорони здоров'я України Василя Лазоришинця вітаю всіх присутніх з початком роботи ХV Конгресу Світової Федерації Українських Лікарських Товариств та відзначенням 70-річчя Буковинського державного медичного університету. Сьогодні ми збираємося, щоб поділитися своїми подумами та намірами. Переконана, що велика робота, яку виконує медична спільнота є неоціненною для України, яка крокує до європейського майбутнього. Законопроект про лікарське самоврядування, який розроблено завдяки організації, є запорукою того, щоб система охорони здоров'я рухалася дійсно європейським шляхом. Багато вже зроблено, але попереду ще багато завдань. Необхідно, щоб вузькопрофільні асоціації об’єдналися в єдину потужну організацію, яка захищатиме права лікарів та медичних працівників»

Звернулася до учасників Конгресу Директор Департаменту охорони здоров'я Чернівецької обласної державної адміністрації Оксана Андрієць: «Сьогодні кращим фахівцям у галузі охорони здоров'я, науковцям, лікарям-практикам належить обговорити важливі питання організації та управління системою охорони здоров'я, реформування медичної галузі та лікарського самоврядування, поділитися новими досягненнями і прийнятими рішеннями, які в подальшому дадуть імпульс розвитку медичної спільноти. Конгрес зібрав наших колег не тільки з усією України, але й з зарубіжжя. Для нас велика честь, що місцем проведення Конгресу обрано Буковинський державний медичний університет, який завжди був кузнею кадрів не лише Чернівецької області. Висловлюю впевненість, що завдяки вашій діяльній праці ХV Конгрес СФУЛТ стане значною подією суспільного життя, відкриє нові перспективи розвитку вітчизняної охорони здоров'я».
Ректор Буковинського державного медичного університету Тарас Бойчук зазначив, що «Світова Федерація Українських Лікарських Товариств об’єднує лікарів та медичних працівників з усього світу. Проведення Конгресу дає можливість ділитися знаннями й досвідом, підіймати питання, які стосуються не тільки медицини, але й мають загальнолюдське значення. Особливої урочистості цій події надає те, що Конгрес присвячено 70-літтю Буковинського державного медичного університету. З цієї нагоди приїхали багато вчених, науковців, відомих випускників з усього світу. Для нас велика честь приймати поважних гостей у стінах нашого університету. Бажаю Вам плідної роботи та цікавих дискусій».

Під час урочистого відкриття за заслуги у сприянні розвитку багаторічної співпраці між Буковинським державним медичним університетом та Психіатричною лікарнею м. Мюнстерлінген головний лікар Герхард Дамманн був нагороджений званням Почесного професора університету.
Також до всіх присутніх звернулися Микола Тищук – Голова правління Всеукраїнського лікарського товариства, Роксолана Горбова – Віце-Президент Світової Федерації Українських лікарських товариств (Польща), Андрій Джуля – Голова Українських лікарських товариств Північної Америки, Андрій Батрух– Голова Українських лікарських товариств Німеччини.

Після урочистого відкриття розпочалося Пленарне засідання Конгресу «Управління системою охорони здоров'я в Україні на новому етапі. Лікарське самоврядування. Світовий досвід».

VІ Конгрес неонатологів України

VІ Конгрес неонатологів України «Актуальні питання неонатології», присвячений 15-річчю ГО «Асоціація неонатологів  України» відбувся у м.Київ 17-18 вересня року.

Актуальні питання суспільних наук та історії медицини

НАУКОВЕ ВИДАННЯ. До 70-річчя з дня заснування Буковинського державного медичного університету кафедрою суспільних наук та українознавства у 2013 році було засновано науковий журнал “Актуальні питання суспільних наук та історії медицини”. Головами редколегії є ректор БДМУ, професор Тарас Бойчук, заступник головного редактора – Антоній Мойсей в. о.

БДМУ відвідала делегація з Швейцарської Конфедерації

З офіційним візитом до Буковинського державного медичного університету прибула делегація психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарська Конфедерація) у рамках багаторічної співпраці. Під час візиту заплановано низку заходів.

Перш за все представники Швейцарської конфедерації, а саме доктор медицини, професор Іза Самміт (завідувач відділення депресивних розладів психіатричної клініки м.Мюнстерлінген, Медичний університет м.Зальцбург) та медична сестра відділення ранніх психозів Олена Кірюхіна зустрілися з професором Тарасом Бойчуком, ректором університету. Під час зустрічі, яка відбулася в адміністративному корпусі БДМУ, були обговорені питання подальшої співпраці, академічного обміну викладачів та студентів між навчальними закладами.

БДМУ удостоєний Гран-Прі на Міжнародній виставці

Буковинський державний медичний університет нагороджений Гран-Прі у номінації “Розвиток студентського самоврядування у вищому навчальному закладі” на XXV Міжнародній виставці “Освіта і кар’єра–2014”. Таким чином журі конкурсу високо оцінило досягнення університету в становленні та розвитку студентського самоврядування.