До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 27-28 листопада та 01 грудня на кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я БДМУ

доцентами І.В. Навчуком і М.І. Грицюк та асистентами Ж.А. Ревенко й Л.Й. Власик було проведено низку заходів зі студентами ІV – VІ курсів медичних факультетів № 1, 2, 3, 4, а також стоматологічного та фармацевтичного, зокрема: круглі столи на тему: „СНІД як соціальна проблема: шляхи вирішення” (зі студентами 16 гр. ІV курсу, 17 гр. та 44 гр. V курсу, 9 гр. VІ курсу); міні-лекції на тему: „Профілактика СНІДу в умовах сьогодення”; конкурс на кращий бюлетень на теми: „Епідеміологія СНІДу та ВІЛ-інфекції”, „СНІД – чума ХХ – ХХІ століть”, „Зупинимо СНІД разом”. Під час круглих столів студенти продемонстрували високі знання щодо профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу. Викладачі кафедри гідно оцінили їх виступи та підготовлені ними бюлетені. У рамках співпраці з практичною охороною здоров’я бюлетені було передано комунальній медичній установі Чернівців „Міська поліклініка № 1” для подальшого використання. Головна мета проведених заходів – звернути увагу студентів на проблему СНІДу не лише з медичного (профілактичного) погляду, а й в аспекті сприйняття хворих на цю недугу в соціумі. Недаремно символом цього дня є червона стрічка як знак толерантного ставлення до них.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом!

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-го століття», а нині вже і «ХХI-го століття».

БДМУ відвідала делегація з Швейцарської Конфедерації

З офіційним візитом до Буковинського державного медичного університету прибула делегація психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарська Конфедерація) у рамках багаторічної співпраці. Під час візиту заплановано низку заходів.

Перш за все представники Швейцарської конфедерації, а саме доктор медицини, професор Іза Самміт (завідувач відділення депресивних розладів психіатричної клініки м.Мюнстерлінген, Медичний університет м.Зальцбург) та медична сестра відділення ранніх психозів Олена Кірюхіна зустрілися з професором Тарасом Бойчуком, ректором університету. Під час зустрічі, яка відбулася в адміністративному корпусі БДМУ, були обговорені питання подальшої співпраці, академічного обміну викладачів та студентів між навчальними закладами.

Лікарські засоби реалізовуватимуться лише через аптеки чи аптечні пункти

З 29 грудня 2012 року втратили чинність норми законодавства, які дозволяли суб’єктам господарювання здійснювати роздрібну торгівлю лікарськими засобами через аптечні кіоски, повідомляє прес-служба Державної служби з лікарських засобів.