День незалежності Республіки Гана

День незалежності Республіки Гана

Напередодні відзначення Дня Незалежності Гани з ініціативи студентів V курсу, представників ганійської спільности Буковинського державного медичного університету,

за підтримки асистентів кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб, кураторів медичного факультету №3 Миколи Гараса та Уляни Марусик відбувся пізнавально-просвітницький захід, приурочений до 70-річчя БДМУ.

Під час заходу студенти 44 групи V курсу Джонатан Кінпхул та Агярко Рамос продемонстрували презентацію,

присвячену історії та сучасності Республіки Гана, видатним ганійцям – діячам політики, науки, спорту та мистецтва, також продемонстровано окремі елементи етнічного одягу та банкноти національної валюти (седі). Активними учасниками заходу стали запрошені вітчизняні студенти VI курсу, які виявили неабиякий інтерес до культури та традицій етнонародностей Гани.

Екскурс в історію держави

Сучасна Республіка Гана проголосила незалежність від британського протекторату Голд-Кост (Золотий Берег), ставши першою країною регіону, що отримала повну незалежність (6 березня 1957 р). Гана сьогодні – держава в Західній Африці площею понад 238 км2 та населенням близько 25 млн чоловік. Населення представлене 100 етнічними групами, що розмовляють 60-ма мовами, однак мовою офіційного спілкування є англійська.

Національний девіз – “Freedom and Justice” (“Свобода та справедливість”), державний прапор сформований із червоної, жовтої і зеленої поздовжніх смуг; на тлі середньої, жовтої, смуги розташована чорна п’ятикутна зірка. Жовта смуга – це знак золота (Гана – один із лідерів експорту золота у світі), зелена смуга – символ лісів, червона смуга – в пам’ять про пролиту кров за свободу країни, чорна зірка – це символ братерської єдності всіх народів Африки.

Гана є краєм барвистих та яскравих фестивалів, які є невід’ємною частиною культури та проводяться на відзначення важливих історичних подій, в знак подяки та для виконання обрядів. Основною стравою ганійської кухні є суп у різноманітних його варіантах (з м’ясом, грибами, морепродуктами, арахісовий тощо). Золото, какао та деревина є основними  статтями експорту Гани, також розвинуті деревообробна та нафтопереробна галузі промисловості. Цікавими для відвідувачів країни є Національні парки Какум і Моул, Ботанічний сад Абурі, де представлені унікальні екземпляри флори та фауни регіону.