День незалежності Республіки Гана

Напередодні відзначення Дня Незалежності Гани з ініціативи студентів V курсу, представників ганійської спільности Буковинського державного медичного університету,

за підтримки асистентів кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб, кураторів медичного факультету №3 Миколи Гараса та Уляни Марусик відбувся пізнавально-просвітницький захід, приурочений до 70-річчя БДМУ.

Під час заходу студенти 44 групи V курсу Джонатан Кінпхул та Агярко Рамос продемонстрували презентацію,

присвячену історії та сучасності Республіки Гана, видатним ганійцям – діячам політики, науки, спорту та мистецтва, також продемонстровано окремі елементи етнічного одягу та банкноти національної валюти (седі). Активними учасниками заходу стали запрошені вітчизняні студенти VI курсу, які виявили неабиякий інтерес до культури та традицій етнонародностей Гани.

Екскурс в історію держави

Сучасна Республіка Гана проголосила незалежність від британського протекторату Голд-Кост (Золотий Берег), ставши першою країною регіону, що отримала повну незалежність (6 березня 1957 р). Гана сьогодні – держава в Західній Африці площею понад 238 км2 та населенням близько 25 млн чоловік. Населення представлене 100 етнічними групами, що розмовляють 60-ма мовами, однак мовою офіційного спілкування є англійська.

Національний девіз – “Freedom and Justice” (“Свобода та справедливість”), державний прапор сформований із червоної, жовтої і зеленої поздовжніх смуг; на тлі середньої, жовтої, смуги розташована чорна п’ятикутна зірка. Жовта смуга – це знак золота (Гана – один із лідерів експорту золота у світі), зелена смуга – символ лісів, червона смуга – в пам’ять про пролиту кров за свободу країни, чорна зірка – це символ братерської єдності всіх народів Африки.

Гана є краєм барвистих та яскравих фестивалів, які є невід’ємною частиною культури та проводяться на відзначення важливих історичних подій, в знак подяки та для виконання обрядів. Основною стравою ганійської кухні є суп у різноманітних його варіантах (з м’ясом, грибами, морепродуктами, арахісовий тощо). Золото, какао та деревина є основними  статтями експорту Гани, також розвинуті деревообробна та нафтопереробна галузі промисловості. Цікавими для відвідувачів країни є Національні парки Какум і Моул, Ботанічний сад Абурі, де представлені унікальні екземпляри флори та фауни регіону.

БДМУ відвідала делегація з Швейцарської Конфедерації

З офіційним візитом до Буковинського державного медичного університету прибула делегація психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарська Конфедерація) у рамках багаторічної співпраці. Під час візиту заплановано низку заходів.

Перш за все представники Швейцарської конфедерації, а саме доктор медицини, професор Іза Самміт (завідувач відділення депресивних розладів психіатричної клініки м.Мюнстерлінген, Медичний університет м.Зальцбург) та медична сестра відділення ранніх психозів Олена Кірюхіна зустрілися з професором Тарасом Бойчуком, ректором університету. Під час зустрічі, яка відбулася в адміністративному корпусі БДМУ, були обговорені питання подальшої співпраці, академічного обміну викладачів та студентів між навчальними закладами.

БДМУ нагороджений золотою медаллю на V Міжнародній виставці “Сучасні заклади освіти – 2014”

Буковинський державний медичний університет нагороджений Золотою медаллю та дипломом у номінації “Сучасні програми, інноваційні підходи та рішення для підвищення якості освіти” на V Міжнародній виставці “Сучасні заклади освіти –2014”. Таким чином, журі конкурсу високо оцінило впровадження Буковинським державним медичним університ

Всеукраїнська благодійна акція “Серце до серця”

благодійна акція “Серце до серця”

24 жовтня в Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулася прес-конференція, на якій було підведено підсумки VІІ щорічної Всеукраїнської благодійної акції “Серце до серця”. У зібранні також взяли участь студенти Буковинського державного медичного університету на чолі з Василем Мосійчуком, Головою Студентської ради вишу.

День Соборності та Свободи України

Щорічно 22 січня вся Україна відзначає День Соборності.

Це свято бере коріння з 1919 року, коли було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно ми святкуємо його з 1999 року.