До Дня козацтва студенти-стоматологи прослухали міні-лекцію

До Дня козацтва студенти-стоматологи прослухали міні-лекцію

До дня українського козацтва 19 жовтня 2015р. на кафедрі суспільних наук та українознавства відбулася міні-лекція

на тему: «Козаки-характерники: філософський аспект». У заході взяли участь студенти 7 групи 2 курсу стоматологічного факультету. Міні-лекцію провела викладач кафедри суспільних наук та українознавства, к. філос. н. Манчул Б.В.

В історії України особливе місце займають історичні розвідки про діяльність козаків-характерників як спеціалізованого підрозділу козацького війська. Всі відомості про них перейняті містичним змістом, оскільки козаки-характерники володіли надприродними здібностями і використовували їх у військових операціях для виконання складних завдань.

Філософський аспект цього питання полягає у тому, що український народ потребує національного героя, пов’язаним з культом сили. Втрата національного героя  особливо відчутна в контексті сьогодення, коли держава і суспільство потребує захисту. Образ козака-характерника часто з’являється в художній літературі, зокрема в історико-філософській прозі (В. Кожелянко «Котигорошко», «Конотоп», «Ефіопська січ». В історичних нарисах Нестора Мизака дається філософський коментар цього феномена.

Загалом студенти і присутні викладачі кафедри (Мойсей А.А., Скакун І.О.) взяли участь у дискусії щодо ролі постаті козака-характерника в українській історії та культурі та співвідношення історичних фактів про них з етико-філософськими засадами сучасного суспільства.