День Вишиванки – День Родоводу

Буковинський державний медичний університет
Наприкінці травня уже котрий рік поспіль увесь світ відзначає День Вишиванки. Цьогоріч організатори присвятили свято родоводу.
 
«Сподіваємося, і цього року разом з вами ми зможемо зберегти красиву традицію, відповідальну місію великим українством одягати вишиті сорочки третього четверга травня в знак єдності та підтримки одне одного. Щороку цього дня вся Україна, а також кожен куток планети, де живуть українці, перетворювались на фантастичну красу.
 
День Вишиванки – це унікальний, потужний, колективний нАстрій і настрІй. Цього року все буде по-іншому. Ми як засновники свята не проводитимемо масових заходів, а також дотримуватимемось всіх медичних рекомендацій на період пандемії. Разом з тим вважаємо, що українцям в такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки.
 
День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Закликаємо кожного присвятити карантинний період дослідженню власного роду. Формування дерева роду – не тільки захоплива справа, це – вкрай важлива складова повернення історичної пам’яті цілого народу.
 
Також День Вишиванки – День Родоводу присвячуємо видатним українським родинам, кілька поколінь котрих робили значний внесок у розбудову української державності, культури, науки. Таким чином прагнемо заповнити пустку в інформаційному просторі і привернути увагу українців до того, що кожен український рід є частиною кореня, з якого виростає Україна. Бережімо Україну і себе,» – йдеться в офіційному зверненні Оргкомітету Всесвітнього дня вишиванки.
 
День вишиванки завжди був яскравим, життєдайним та улюбленим святом викладачів та студентів БДМУ. Щороку мали можливість зберегти красиву традицію одягти вишиванки в знак єдності та підтримки одне одного.
 
Цьогоріч День вишиванки в Україні, у зв’язку з обмежувальними заходами на період поширення коронавірусної інфекції, має певне тематичне спрямування. Однак, жодна пандемія не зможе зупинити красу української вишиванки.
 
Дню вишиванки бути!!! Саме під таким гаслом студенти фармацевтичного факультету 1курс, 2 група та 2 курс, 1 група спеціальність «Фармація, промислова фармація», куратори Садогурська К.В., Панасенко Н.В. провели онлайн флеш-моб «Одягни вишиванку».
 
День Вишиванки крізь призму культур різних країн
 
Сучасний світ в умовах карантину прагне спілкування, не дивлячись на територіальні бар’єри, які дедалі стають більш умовними.
 
Неймовірні можливості онлайн навчання у медичному університеті – це сьогоденна реальність. І саме в цих умовах Україна святкувала такий чуттєвий та важливий для нас усіх День Вишиванки. А також студенти-першокурсники з Індії нашої альма матер долучилися та підтримали проведення Дня вишиванки, одягнувши національні костюми під час проведення практичного заняття з медичної біології.
 
«Можна підкреслити подібність візерунків та методики вишивки на одязі різних країн, що вказує на духовну близькість та автентичність наших народів. І ця віртуальна подорож культурою та традиціями різних народів дозволяє пізнати духовні цінності, глибше зрозуміти душу. Ключ до такого розуміння лежить у найглибших пластах народної культури, збережених у нематеріальній духовній спадщині,» – розповідає про захід куратор першокурсників медичного факультету №3, доцент кафедри медичної біології та генетики Юлія Ломакіна