День відмови від паління

День відмови від паління
16 листопада 2018 року на кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я відбувся круглий стіл присвячений Міжнародному дню відмови від куріння. В 2018 році цей день припадає на 15 листопада.
 
 
 
В обговоренні даної теми взяли участь професорсько-викладацький склад кафедри та студенти 4 – 5 курсів.
 
В Україні курить приблизно 11,5 млн. жителів, із них – 9,1 чоловіків (60%) та 2,5 млн. жінок (11,2%). За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов’язаних з курінням помирає 120 тис. населення (90% смертей – від раку легенів, 75% - від хронічного бронхіту і 25% - ішемічної хвороби серця).
 
ВООЗ зазначає, що якщо не вжити належних заходів, то до 2030 року кількість смертельних випадків, пов’язаних з тютюном, перевищують 8 млн. на рік.
 
Присутні зазначили, що до боротьби проти куріння необхідно залучити всі верстви населення і лікарів усіх спеціальностей. Для усвідомлення населенням необхідності подолання тютюнокуріння, потрібно роз’яснювати природу тютюнової залежності.
 
Лише повна відмова від алкоголю та пасивного куріння, створення вільних від тютюнового диму громадських приміщень може запобігти хворобам, спричиненим тютюновим димом.