В БДМУ працюють курси надання першої долікарської допомоги

В БДМУ працюють курси надання першої долікарської допомоги

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти з 17 березня 2014 року працюють безкоштовні курси  з надання першої долікарської допомоги.

Групи слухачів сформовані незалежно від віку – від студентів до пенсіонерів. Заняття проводять досвідчені викладачі професорського-викладацького складу кафедри

(доценти В’ячеслав Гайдуков, Олег Хомко, Лілія Борейко, Сергій Рябий, асистенти Оксана Юрків, Наталія Сливка, Світлана Каратєєва, Алла Перижняк, Леся Гайдич) згідно складеного графіку.

Навчання вже пройшли дві групи (24 чернівчани), запис на курси триває.

При викладенні матеріалу та відпрацюванні практичних навичок використовуються фантоми, муляжі, шини, перев’язувальний матеріал.

На практичних заняттях слухачів курсів навчають базовим знанням з поведінки в надзвичайних ситуаціях та надавати першу долікарську допомогу дорослим та дітям при травматичних ушкодженнях опорно-рухового апарату, кровотечах, зупинці серця, опіках та відмороженнях, сторонніх тілах верхніх дихальних шляхів, судомах, електротравмах, утопленні, зомлінні, колапсі та шоку.

Під час навчання кожен слухач повинен на фантомах та муляжах провести серцево-легеневу реанімацію, зупинити кровотечу, накласти пов’язки та шини, навчитися транспортувати потерпілих.