Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

День боротьби з розсіяним склерозом

За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я 27 травня в усьому світі відзначають День боротьби з розсіяним склерозом.

Доволі часто під словом «склероз» ми розуміємо забудькуватість літніх людей і ставимося до цього недбало та з частково із сарказмом. Насправді розсіяний склероз – це складне захворювання і друга за частотою (після дорожньо-транспортних пригод) причина неврологічної інвалідності в молодому віці. Особливо важко почути такий діагноз у віці 20-30 років, коли будуються плани на подальше життя. Без своєчасного лікування хвороба може досить швидко призвести до інвалідизації.

Розсіяний склероз – хронічне прогресуюче автоімунне захворювання центральної нервової системи, при якому в речовині головного та спинного мозку утворюються осередки демієлінізації. Це призводить до появи у хворих симптомів з боку рухової, чутливої систем, порушення зору та координації рухів. Нині у світі налічується понад 3 млн. хворих на розсіяний склероз.

Активно займаються вивченням питань клініки, діагностики розсіяного склерозу співробітники кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка. За останні роки накопичено значний досвід лікування таких пацієнтів, що ґрунтується як на використанні новітніх досягнень медицини, так і на власних доробках. 25 травня доцент кафедри Кривецька І.І. провела круглий стіл за участю лікарів-інтернів, науковців кафедри, лікарів неврологічного відділення. Під час жвавої дискусії були обговорені питання особливості МРТ діагностики розсіяного склерозу, значення методів нейровізуалізації для оцінки динаміки перебігу захворювання, питання диференційованого підходу до призначення превентивного та симптоматичного лікування хворих на розсіяний склероз.

1 Червня – День захисту дітей

День захисту дітей

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ. До Всесвітнього Дня захисту дітей лікарі-інтерни першого і другого року навчання, студенти стоматологічного факультету Буковинського державного медичного університету, викладачі кафедри хірургічної і дитячої стоматології відвідали з подарунками Чернівецький міський притулок для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківської опіки.
 Також викладачами кафедри та лікарями-інтернами було проведено завершення планової санації вихованців Чернівецького багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей.

10 вересня – Всесвітній день запобігання самогубствам

Самогубство – це слабість, капітуляція, воно ніколи не може бути виправданим, навіть тоді, коли людина втратила все – кохання, здоров’я, віру в себе, сенс життя. Прикро, але за останніми даними Державного комітету статистики України станом на січень-вересень 2006 року на 100 тисяч населення припадає скоєння 22 суїцидів. В порівняльному аналізі – ця причина смерті є найпоширенішою після природної смерті (від хвороб системи кровообігу), смерті від новоутворень та смерті від зовнішніх причин.

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Бронхіальна астма одна з найбільш поширених захворювань. На сьогодні у світі на цю хворобу страждають близько 300 млн. людей. Поширеність бронхіальної астми залежить від низки фактів: інтенсивності експозиції алергенів, забруднення навколишнього середовища, зміни харчового раціону, імунної реактивності і генетичних особливостей.