День боротьби з розсіяним склерозом

День боротьби з розсіяним склерозом

За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я 27 травня в усьому світі відзначають День боротьби з розсіяним склерозом. 

Доволі часто під словом «склероз» ми розуміємо забудькуватість літніх людей і ставимося до цього недбало та з частково із сарказмом. Насправді розсіяний склероз – це складне захворювання і друга за частотою (після дорожньо-транспортних пригод) причина неврологічної інвалідності в молодому віці. Особливо важко почути такий діагноз у віці 20-30 років, коли будуються плани на подальше життя. Без своєчасного лікування хвороба може досить швидко призвести до інвалідизації.

Розсіяний склероз – хронічне прогресуюче автоімунне захворювання центральної нервової системи, при якому в речовині головного та спинного мозку утворюються осередки демієлінізації. Це призводить до появи у хворих симптомів з боку рухової, чутливої систем, порушення зору та координації рухів. Нині у світі налічується понад 3 млн. хворих на розсіяний склероз.

Активно займаються вивченням питань клініки, діагностики розсіяного склерозу співробітники кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка. За останні роки накопичено значний досвід лікування таких пацієнтів, що ґрунтується як на використанні новітніх досягнень медицини, так і на власних доробках. 25 травня доцент кафедри Кривецька І.І. провела круглий стіл за участю лікарів-інтернів, науковців кафедри, лікарів неврологічного відділення. Під час жвавої дискусії були обговорені питання особливості МРТ діагностики розсіяного склерозу, значення методів нейровізуалізації для оцінки динаміки перебігу захворювання, питання диференційованого підходу до призначення превентивного та симптоматичного лікування хворих на розсіяний склероз.