Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

День боротьби з раком

В Чернівецького обласному клінічному онкологічному диспансері з нагодиВсесвітнього дня боротьби з раком відбулася прес-конференція на тему “Рак – виліковний”.

Журналістам про особливості лікування та важливість раннього виявлення хвороби розповідали професор, завідувач кафедри онкології та радіології Іващук Олександр, доцент, головний лікар Чернівецького обласного онкодиспансеру Анатолій Гонца та доцент, заступник головного лікаря з медичної частини Ілля Тащук.

Як стверджують фахівці, рак – це не вирок, це звичайний діагноз, який потребує своєчасної постановки й оптимального реагування. При своєчасній діагностиці 96 % хворих одужують і продовжують звичний спосіб життя. За минулий рік у Чернівецькому обласному диспансері пройшли лікування 8,5 тисяч хворих, із них 6 тисяч лікувалися у стаціонарі, 2,5 – на денному стаціонарі. Майже у 2300 осіб у 2013 році вперше діагностовано онкологічне захворювання.

За словами лікарів найбільш поширеними є рак шкіри, легень та молочних залоз. Тому фахівці рекомендують регулярно проходити обстеження у спеціалізованих медичних закладах, щоб на належному рівні та в повному обсязі пройти діагностику, і в разі необхідності, отримати все необхідне лікування.

Всесвітній день анестезіолога

день анестезіолога

Кожного року, 16 жовтня, медичний загал всього світу відзначає день анестезіолога. Історія медицини свідчить про те, що саме в цей день далекого 1846 року американський хірург і стоматолог Уїльям Томас Грін Мортон, сконструювавши перший примітивний наркозний апарат, виступив публічно у ролі першого в світі анестезіолога, застосувавши діетиловий ефір під час операції по видаленню пухлини щелепи.

Консультативні виїзди у навчально-практичні центри

ПЕРВИННА МЕДИКО-САНІТАРНА ДОПОМОГА. Упродовж 4-5 червня співробітники кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету в складі завідувача кафедри, професора Семена Білецького, доцента кафедри Тетяни Казанцевої, доцента кафедри Оксани Петринич, асистента Аліни Соколенко здійснили консультативні виїзди до Навчально-практичних центрів первинної медико-санітарної допомоги БДМУ на базі амбулаторій загальної практики-сімейної медицини в с. Коровія Глибоцького району та с. Бояни Новоселицького району.
Під час виїздів проконсультовано 35 хворих. Надано організаційно-методичну допомогу з питань впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги на первинному рівні.

Підвищення онконастороги лікарів-гінекологів області

Гинекология БДМУ

22 січня в палаці “Академічний” відбулася науково-практична конференція “Роль первинної мережі в діагностиці онкологічних захворювань жіночих репродуктивних органів”, яка проходила під патронатом Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА спільно з Буковинським державним медичним університетом.

Стажування українців в інституціях Євросоюзу

Єврокомісія оголосила про відбір кандидатів на стажування у структурах ЄС – у європейських виконавчих органах, агенціях та секретаріатах. Відібрані учасники протягом п’яти місяців отримуватимуть щомісячну стипендією у розмірі однієї тисячі євро. Також їм будуть відшкодовані витрати на дорогу та оплачене медичне страхування.