День боротьби з раком

День боротьби з раком

В Чернівецького обласному клінічному онкологічному диспансері з нагодиВсесвітнього дня боротьби з раком відбулася прес-конференція на тему “Рак – виліковний”.

 Журналістам про особливості лікування та важливість раннього виявлення хвороби розповідали професор, завідувач кафедри онкології та радіології Іващук Олександр, доцент, головний лікар Чернівецького обласного онкодиспансеру Анатолій Гонца та доцент, заступник головного лікаря з медичної частини Ілля Тащук.

 Як стверджують фахівці, рак – це не вирок, це звичайний діагноз, який потребує своєчасної постановки й оптимального реагування. При своєчасній діагностиці 96 % хворих одужують і продовжують звичний спосіб життя. За минулий рік у Чернівецькому обласному диспансері пройшли лікування 8,5 тисяч хворих, із них 6 тисяч лікувалися у стаціонарі, 2,5 – на денному стаціонарі. Майже у 2300 осіб у 2013 році вперше діагностовано онкологічне захворювання.

 За словами лікарів найбільш поширеними є рак шкіри, легень та молочних залоз. Тому фахівці рекомендують регулярно проходити обстеження у спеціалізованих медичних закладах, щоб на належному рівні та в повному обсязі пройти діагностику, і в разі необхідності, отримати все необхідне лікування.