БДМУ серед лідерів винахідницької діяльності

Як відомо, в просуванні інновацій велике значення мають патенти.

За 2013 рік співробітники Буковинського державного медичного університету активно продовжили науково-дослідницьку та винахідницько-раціоналізаторську діяльність, в результаті якої зросла кількість створених нових і удосконалених методів лікування, діагностики та профілактики.

Здобутком науковців університету в минулому році стало отримання 124 патентів на корисну модель, що більше, ніж у 2012 році (107). Необхідно зазначити, що власником 101 патенту є БДМУ.

Патентна активність науковців БДМУ відзначена в цьогорічному виданні “Промислова власність у цифрах”, в якому відображені показники діяльності Державної служби інтелектуальної власності України та Державного підприємства “Український інститут промислової власності” за 2013 рік. Серед ВНМФЗ Міністерства охорони здоров’я України третє місце зайняв Буковинський державний медичний університет – 80 заявок (7,3 % від поданих заявниками Міністерства).

Серед 23 закладів галузі “Освіта” з найвищою винахідницькою активністю (кількість заявок на винаходи та корисні моделі, поданих у 2009 – 2013 роках) Буковинський державний медичний університет посів 12 місце.

Необхідно й надалі продовжити патентування нових наукових ідей, що буде запорукою успіху інноваційної діяльності університету.

Матеріал підготували: проректор з наукової роботи, професор Олександр Іващук, відповідальний за впровадження наукових розробок в практику охорони здоров’я, доцент кафедри анестезіології та реаніматології Сергій Акентьєв

БДМУ нагороджений золотою медаллю на V Міжнародній виставці “Сучасні заклади освіти – 2014”

Буковинський державний медичний університет нагороджений Золотою медаллю та дипломом у номінації “Сучасні програми, інноваційні підходи та рішення для підвищення якості освіти” на V Міжнародній виставці “Сучасні заклади освіти –2014”. Таким чином, журі конкурсу високо оцінило впровадження Буковинським державним медичним університ

В БДМУ працюють курси надання першої долікарської допомоги

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти з 17 березня 2014 року працюють безкоштовні курси  з надання першої долікарської допомоги.

Всесвітній день анестезіолога

день анестезіолога

Кожного року, 16 жовтня, медичний загал всього світу відзначає день анестезіолога. Історія медицини свідчить про те, що саме в цей день далекого 1846 року американський хірург і стоматолог Уїльям Томас Грін Мортон, сконструювавши перший примітивний наркозний апарат, виступив публічно у ролі першого в світі анестезіолога, застосувавши діетиловий ефір під час операції по видаленню пухлини щелепи.