БДМУ серед лідерів винахідницької діяльності

БДМУ серед лідерів винахідницької діяльності

Як відомо, в просуванні інновацій велике значення мають патенти.

За 2013 рік співробітники Буковинського державного медичного університету активно продовжили науково-дослідницьку та винахідницько-раціоналізаторську діяльність, в результаті якої зросла кількість створених нових і удосконалених методів лікування, діагностики та профілактики.

Здобутком науковців університету в минулому році стало отримання 124 патентів на корисну модель, що більше, ніж у 2012 році (107). Необхідно зазначити, що власником 101 патенту є БДМУ.

Патентна активність науковців БДМУ відзначена в цьогорічному виданні “Промислова власність у цифрах”, в якому відображені показники діяльності Державної служби інтелектуальної власності України та Державного підприємства “Український інститут промислової власності” за 2013 рік. Серед ВНМФЗ Міністерства охорони здоров’я України третє місце зайняв Буковинський державний медичний університет – 80 заявок (7,3 % від поданих заявниками Міністерства).

Серед 23 закладів галузі “Освіта” з найвищою винахідницькою активністю (кількість заявок на винаходи та корисні моделі, поданих у 2009 – 2013 роках) Буковинський державний медичний університет посів 12 місце.

Необхідно й надалі продовжити патентування нових наукових ідей, що буде запорукою успіху інноваційної діяльності університету.

Матеріал підготували: проректор з наукової роботи, професор Олександр Іващук, відповідальний за впровадження наукових розробок в практику охорони здоров’я, доцент кафедри анестезіології та реаніматології Сергій Акентьєв