Міжнародний день глухих

Міжнародний день глухих
Мало хто замислюється над тим, що для багатьох людей недоступно почути шум дощу, музику, голос рідної людини…За статистикою, на порушення слуху страждає кожна 9-та людина на Планеті. Його втрачають внаслідок травм, хвороб або вроджених вад.
 
Ти вмієш чути…Це небезпечна зброя, тому що проти неї важко встояти. Відчувати, що тебе чують, - це майже найкраще, що є в світі. Грегорі Девід Робертс 
 
Глухі та слабочуючі, особливо, якщо мова йде про дітей, гостро потребують підтримки та участі оточуючих, а присвячене їм свято значною мірою сприяє цьому.
Міжнародний день глухих виник для попередження дискримінації людей, які не чують, а також для привернення уваги суспільства до потреб людей, позбавлених нормального слуху. З повагою і особливою вдячністю прийнято згадувати у цей день видатного француза, абата де Лепе (Charles-Michel de L’Epee), який розробив мову Жестуно, яка значно полегшила спілкування в соціумі цих людей. У 1760-му році він створив першу школу у Франції – Паризький інститут глухих. Згодом у світі створювались національні організації глухих, які у вересні 1951 року в Римі заснували Всесвітню федерацію глухих WFD (World Federation of Deaf), яка у 1958 році оголосила останню неділю вересня Міжнародним днем глухих.
Існує міф, що глухі замкнуті та уникають спілкування. Але мало хто знає, що багато яскравих і талановитих особистостей були глухими. Зокрема, Віктор Гюго – автор «Собору Паризької Богоматері», Людвиг Ван Бетховен – відомий композитор, Антоніо Станьолі – італійський художник, Клод-Андре Десен – французький скульптор, Жан-Жак Руссо – французький філософ і письменник.
Відомо, що відсутність одного з органів чуття змінює весь процес сприйняття світу, дозволяючи звертати увагу на дрібниці, приховані від більшості. Але, ніхто з людей, які не мають слуху, не вважають себе німими – у глухих є мова жестів, така ж повноцінна, як і мова вербального спілкування. Перший такий словник був надрукований у 1965 році і містив 300 жестів, а 3-тє видання 1975 року включало вже 1500 жестів. У 1982 році в США вийшла книга Саймона Кармела «Міжнародна ручна абетка глухих», в якій змальовано 43 дактильних алфавіта, які використовують у 59 країнах світу.
Сьогодні, головна задача суспільства – захист прав глухої людини, підвищення якості її життя, соціальна адаптація.
 
Для працівників кафедри гігієни та екології вже стало доброю традицією разом зі студентами курованих груп вітати вихованців Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 (по вул. Аксенина, 6) з Днем Святого Миколая, Днем захисту дітей. Діти, попри їхні фізичні вади, завжди залишаються безпосередніми, прагнуть пізнати світ, тому радо спілкуються зі студентами, щиро радіють солодощам та подарункам.
У закладі поряд із навчанням слабочуючих дітей відбувається їх фізична і медична реабілітація, тож студенти-медики мають можливість ознайомитися з її сучасними методами безпосередньо у реабілітаційному відділенні Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1.
У відділенні функціонує:
- тренажерний зал (велотренажери, бігові доріжки, орбітреки, шведські стінки, універсальний тренажер для розробки м’язів верхнього плечового поясу, спини, ніг);
- зал лікувальної фізкультури (лабіринт, кульковий басейн, шведська стінка, масажні м’ячі та килимки);
- кабінет масажу;
- фізіотерапевтичний кабінет (електрофорез, ампліпульс, апарат лазерної терапії, магнітотерапії, тубус-кварц, інгалятор, кисневі коктейлі);
- електротерапевтичний апарат Серагем Мастер;
- бальнеологічна ванна;
- психотерапевтична кімната для занять з психологом та дефектологом;
- дефектологічний кабінет для проведення діагностики та корекції порушень, індивідуальних занять з логопедом, сурдопедагогом;
- центр підтримки сім’ї, в якому надаються послуги батькам соціальним педагогом та психологом.
Послуги у центрі надають досвідчені дефектологи, сурдопедагоги, логопеди, лікарі (педіатр, невропатолог, психіатр), спеціалісти з лікувальної фізкультури, фізіотерапії, масажу, психологи, соціальні працівники, завдяки злагодженій роботі яких, у закладі створюється особлива атмосфера сімейного затишку, приязні, взаєморозуміння.
Матеріал підготувала: асистент. кафедри гігієни та екології БДМУ Іфтода О.М.