Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Співробітники БДМУ взяли участь у тренінгу Stop The Bleed у Києві

Під час заходу
Щодня ми маємо ризик стати свідком чи жертвою нещасних випадків: ДТП, збройного нападу з перестрілкою чи ножовими пораненнями, побутової травми, техногенної катастрофи чи стихійного лиха. Це може статися з будь-ким будь-де: вдома, на роботі, в громадському транспорті, в торговельному центрі чи іншому громадському місці.

31 березня в Україні вперше відзначили Всесвітній день зупинки кровотечі.

Інструктори Patriot Defence/Захист Патріотів, MotoHelp, Trauma Medical Solutions, військові медики 205-го Навчального центру з тактичної медицини Міністерства оборони та патрульні Патрульна Поліція Київ провели навчання з основ зупинки кровотеч. Участь у тренінгу взяли науковий співробітник Історико-медичного музею БДМУ Аліса Жуковська та аспірант кафедри судової медицини та медичного правознавства Анастасія Сивокоровська. Під час заходу тренери навчали алгоритму дій від моменту знаходження пораненого до передачі його медикам, оцінювати безпеку на місці події та захисту від інфекцій, що передаються з кров’ю, розрізняти кровотечі та визначати критичні, зупиняти кровотечі шляхом накладання турнікету, тампонування рани, накладання пов’язок на рани, прямого та непрямого тиску.

Після завершення навчання учасникам були видані сертифікати та цінні подарунки.

Як зазначають організатори, причиною смерті номер один при травмі є неконтрольована кровотеча. Сильна крововтрата вбиває людину менше ніж за 4 хв. Часто швидка просто не встигає доїхати до постраждалого за цей час. Для порятунку життя в таких випадках грає ключову роль людина поруч – випадковий перехожий, друг, колега, родич.

За даними American College of Surgeons 20% людей, які померли від травматичних ушкоджень, могли б вижити завдяки швидкій зупинці кровотечі. Врятувати життя може кожен, хто знає як діяти. Для цього не потрібно мати спеціальну медичну освіту.
Понеділок, 02 квітня 2018

Відбулися урочистості з нагоди 201-ї річниці з дня народження Кобзаря

Представники ректорату і профкому, викладачі та студенти Буковинського державного медичного університету взяли участь в урочистому покладанні квітів з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, що відбулося 9 березня на Центральній площі Чернівців.

Відбулися урочистості з нагоди 75-річчя утворення Чернівецької області

З нагоди 75-річчя утворення Чернівецької області 7 серпня у місті були проведені урочисті заходи. Участь в урочистостостях в Обласному академічному українському музчино-драматичному театрі ім. О. Кобилянської взяла проректор з науково-педагогічної роботи та виховання БДМУ Ніна Зорій.

Відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції

З нагоди Дня Конституції Україниу місті провели урочисті заходи.

Відбулися фінальні змагання з волейболу

20-22 квітня в університеті пройшли фінальні змагання Спартакіади БДМУ з волейболу.