Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

Актуальні питання суспільних наук та історії медицини

НАУКОВЕ ВИДАННЯ. До 70-річчя з дня заснування Буковинського державного медичного університету кафедрою суспільних наук та українознавства у 2013 році було засновано науковий журнал “Актуальні питання суспільних наук та історії медицини”. Головами редколегії є ректор БДМУ, професор Тарас Бойчук, заступник головного редактора – Антоній Мойсей в. о. завідувача кафедри суспільних наук та українознавства. Відповідальні секретарі – Марта Максимюк., Юлія Руснак, Лілія Роман викладачі кафедри суспільних наук та українознавства.

“Таке видання є вимогою часу, адже у сучасному суспільстві важливим є не лише фаховість, а й духовність лікаря, його гуманітарна освіта. Це важливий крок у подальшій співпраці між медичними та класичними вищими навчальними закладами” – як зауважив ректор БДМУ професор Тарас Бойчук.

Вже у травні 2014 року вийшов друком перший номер журналу. У першому номері є вітальне слово головного редактора професора Тараса Бойчука, 15 статей, рецензії на монографії, а також відомості про авторів.

Журнал охоплює 6 тематичних секцій, зокрема: історичні науки, філософія, психологія, мовознавство, літературознавство й історія медицини. За сферою розповсюдження та географією редакційної ради (21 доктор наук, 2 кандидати наук) і авторів публікацій, журнал є міжнародним виданням.

Головний редактор, редакційна рада, а також вся команда науковців, які працювали над випуском першого номеру журналу “Актуальні питання суспільних наук та історії медицини”, висловлюють свої сподівання, що пропоноване наукове видання стане надійною платформою для фахових дискусій, обміну думками, публікацією матеріалів з широкого кола гуманітарних питань і запрошують до перспективної співпраці науковців-співробітників вітчизняних і зарубіжних вищих навчальних закладів, академічних інститутів і культурних установ.

123 роки від дня народження Михайла Афанасійовича Булгакова

Михайло Булгаков народився 15 (за старим стилем 3) травня 1891 року в сім’ї викладача Київської духовної академії Афанасія Івановича Булгакова в Києві на Воздвиженській вулиці, 28 – в будинку священника Матвія Бутовського і за два тижні був ним охрещений у церкві Воздвиження Чесного Хреста Господнього на Подолі.

Збірна БДМУ з волейболу серед жінок – у трійці лідерів

Упродовж 10-12 лютого у спорткомплексі БДМУ проходили змагання ІV Обласних спортивних ігор серед студентів ВНЗ ІІІ- ІV рівнів акредитації з волейболу серед жіночих команд.

Семінар-нарада завідувачів кафедрами мовознавчих дисциплін медичних вишів України – нові перспективи співпраці

Близько сорока фахівців дисциплін мовознавчого циклу з усіх медичних навчальних закладів України зібралося у стінах Івано-Франківського національного медичного університету 20-21 вересня, де на кафедрі мовознавства було проведено семінар-нараду завідувачів кафедр (курсів) української, латинської та іноземних мов.

Система дистанційного навчання БДМУ в десятці лідерів рейтингу “Рамблер ТОП 100”

За останніми статистичними даними віртуальне навчальне середовище “moodle.bsmu.edu.ua” Буковинського державного медичного університету займає провідні позиції серед лідерів міжнародного рейтингу “Рамблер ТОП 100” за рівнем активності його відвідувачів.
Освітній веб-ресурс університету був запущений порівняно нещодавно на базі платформи LMS “MOODLE” у жовтні 2010 року шляхом створення серверу дистанційного навчання (СДН).