Академічний обмін студентів між БДМУ та Державним університетом медицини та фармації ім. Н.Тестеміцяну (Молдова)

Буковинський державний медичний університет
З 23 по 29 лютого 2020 року відбувся міжнародний обмін студентів між Буковинським державним медичним університетом та Асоціацією студентів та молодих вчених (АСМВ) Державного університету медицини та фармації імені Ніколая Тестеміцяну (ДУМФ ім. Н. Тестеміцяну) у місті Кишинів (Молдова). Протягом тижня студенти нашого університету обмінювалися досвідом з іноземними колегами, водночас вдосконалюючи свої знання та вміння.
 
Нагадаємо, що в період з 28 жовтня по 1 листопада 2019 року Радою Студентського наукового товариства та Відділом міжнародних зв’язків Буковинського державного медичного університету було організовано обмін для делегації з АСМВ ДУМФ ім. Н. Тестеміцяну в стінах БДМУ.
 
Протягом тижня 14 студентів БДМУ взяли участь у навчальному процесі на теоретичних кафедрах ДУМФ: відвідали практичні заняття з таких дисциплін як біохімія, фізіологія, патологічна анатомія та гігієна, стали учасниками майстер-класів з топографічної анатомії та радіології, а також воркшопу з надання першої медичної допомоги в симуляційному центрі університету.
 
Студенти мали можливість асистувати та бути присутніми на операціях в Республіканській клінічній лікарні ім. Т.Монеага, а також відвідали симуляційний центр ДУМФ ім. Н. Тестеміцяну “CUSIM”. На офіційному закритті декан медичного факультету ДУМФ Плечінте Гєоргє привітав учасників з успішним завершенням тижневого обміну та вручив сертифікати студентам БДМУ.
 
У вільний від практичних занять час учасникам обміну був проведений екскурсійний квест по місту Кишинів, організована екскурсія у відомий підземний комплекс виноробні “Cricova”, розташований в 30 км від м.Кишинів, та приготована вечеря у традиціях національної кухні в історико-археологічному комплексі Орхей, що знаходиться на відстані 60 км від столиці.
 
Сподіваємося на продовження співпраці між нашими університетами та чекаємо візиту студентів з Молдови в рамках наступного обміну в 2020-2021 навчальному році.