20 травня – День науки в Україні

20 травня – День науки в Україні

Шановні викладачі, аспіранти, молоді вчені та студенти!

Сердечно вітаю Вас з Днем науки в Україні!

Освітній процес в БДМУ тісно пов’язаний з науковою роботою. Ми по праву пишаємося видатними вченими Буковинського державного медичного університету, які зробили суттєвий внесок у розвиток охорони здоров'я та вищої медичної освіти України. Теперішнє покоління науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, студентів університету гідно продовжує славні традиції своїх шанованих та знаних наставників. Для цього у нас є наукові школи, науково-дослідні центри, досвідчені наукові кадри і, звичайно, наша творча, креативна та цілеспрямована молодь.

 

Університет серед 10-ти найкращих ВУЗів відповідно до рейтингу ВНЗ України за показниками міжнародної наукометричної бази даних SciVerse Scopus. За показниками наукометричної бази даних Scopus університет посідає 8 місце серед вищих медичних навчальних закладів.

Патенти університету, заявником і власником якого є БДМУ, другий рік поспіль визнано кращими у Чернівецькій області на Всеукраїнському конкурсі «Винахід року».

Працює репозиторій БДМУ, серед ВМ(Ф)НЗ України займає 2-ге місце, серед ВНЗ України 47-ме місце.

Основною метою наукової діяльності є здобуття нових наукових знань та одержання конкурентоспроможних наукових результатів. В університеті виконуються 38 тем науково-дослідних робіт (10 з них заплановані в лютому 2017 року), 4 отримують фінансування з Державного бюджету.

Для успішного виконання наукових завдань в університеті функціонують Центр клінічних досліджень; 4 міжкафедральних лабораторій (біохімічна, мікробіологічна, морфологічна, імунологічна); 17 кафедральних лабораторій. З 1 січня 2017 року створено новий структурний підрозділ «Проблемна науково-дослідна лабораторія БДМУ».

1 грудня 2016 року створено Координаційну Раду БДМУ з питань представництва наукових досягнень в міжнародному науково-інформаційному просторі.

Кількість проведених заходів в БДМУ залишається стабільно висока, в 2016 р. було проведено 50 наукових заходів, 9 – конференцій згідно до галузевого Реєстру МОЗ, в 2017 р. – 11 заходів.

Щорічно в університеті проводиться один з найбільших в Україні наукових форумів – Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів та молодих учених BIMCO. З 2016 р. конгрес BIMCO є партнером наукових форумів 10-ти вищих медичних навчальних закладів Європи та світу.

У 2016 р. встановлені партнерські зв’язки та укладено 25 договорів про наукову співпрацю, 11 з них із закордонними установами, в 2017 р. – 5.

В університеті видаються 6 науково-практичних журналів. Журнал «Актуальні питання суспільних наук та історії медицини» зареєстрований як фаховий спільний українсько-румунський, друкується українською, російською, французькою та англійською мовами.

Університет приділяє велику увагу підготовці наукових та науково-педагогічних кадрів. У 2016-2017 рр. заплановано 3 докторські та 39 кандидатських дисертацій. Апробовано 5 докторських та 33 кандидатських дисертацій. Затверджені 8 докторських та 41 кандидатська дисертація.

Цьогоріч до Дня науки в Україні в БДМУ проведено 15 конференцій, 18 наукових семінарів, 78 круглих столів, 51 засідання наукових гуртків, 22 майстер-класи, виголошено 109 доповідей на Міжнародних та всеукраїнських наукових форумах, зроблено 97 наукових публікацій, проведено 53 інформаційно-виховні заходи серед студентів.

Шановні науковці університету, спасибі Вам за високопрофесійну роботу. Щиро бажаю Вам міцного здоров’я, творчого натхнення, життєвої енергії, нових досягнень і щедрих ужинків на ниві науки. Нехай реалізуються Ваші найсміливіші ідеї, а наукові результати служать на благо збереження життя та здоров’я наших співвітчизників.

З повагою

Ректор                                                                Тарас Бойчук