Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського...

100 років Конституції УНР

Під час заходу
29 квітня 2018 року виповнюється 100 років Конституції УНР, поява якої стала закономірним підсумком перебігу політичного процесу в Україні, започаткованого в березні 1917 року.

Вона юридично оформила відродження української державності, дала політико-правові стимули до стабілізації та консолідації суспільства. Конституцію прийняли на останньому засіданні Центральної Ради 29 квітня 1918 р., яка складалася з восьми розділів і 85 статей. Конституція УНР була демократичною за духом, добротною правовою базою держави, основною законодавства країни.

29 квітня 1918 року в Києві за участі понад 6 тисяч делегатів відбувся Всеукраїнський хліборобський конгрес, який проголосив Павла Скоропадського гетьманом усієї України. Гетьманська доба дала багато позитивного. В галузі фінансів: встановлено українську грошову систему, засновано банки. Налагоджено судову справу, створено Сенат, суд на нових засадах, укладено багато нових законів, проведено українізацію школи всіх ступенів, заснована Українська академія наук, Національна бібліотека, засновано Державний драматичний театр, Національну оперу, Українську державну капелу, Державний симфонічний оркестр.

З метою відзначення 100-річчя прийняття Конституції УНР та проголошення Української держави кафедрою суспільних наук та українознавства було проведено низку заходів: студенти коледжу БДМУ (спеціальність «Фармація» та «Медсестринство») і студенти медичного факультету № 4 спеціальність «Технологія медичної діагностики та лікування» 25.04 та 26.04 мали змогу прослухати лекції ст. викл. Потапова Л. Б. на тему : «Конституція Української Народної Республіки», «Українська держава Павла Скоропадського».

Разом зі студентами І курсу 7 групи медичного факультету № 1 (спеціальність «Медицина») та студентами І курсу 1 групи медичного факультету № 4 (спеціальність «Технології медичної діагностики та лікування») 27.04.18 проведено круглий стіл на тему: «100 років Конституції УНР» та «100 років від проголошення Української держави».
Середа, 02 травня 2018

Співробітники БДМУ привітали діток переселенців зі Сходу України з Днем Соборності

21 січня 2017 року з нагоди Дня Соборності України в Чернівецькій музичній школі №2 відбувся благодійний концерт «Весела коляда» для дітей та дорослих, які переїхали до Чернівців зі сходу нашої країни.

Співробітники БДМУ придбали зимовий одяг для військових

Викладачі і студенти Буковинського державного медичного університету постійно підтримують своїх колег та земляків у зоні проведення антитерористичної операції, організовуючи благодійні акції зі збору коштів, медикаментів і речей першої необхідності.

Співробітники БДМУ провели акцію «Контроль артеріального тиску»

Cпівробітники кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини

Співробітники БДМУ провели акцію для підтримки українських військових на Сході

Упродовж 19-28 грудня 2016 року тривала благодійна акція зі збору макулатури та матеріалу для плетення маскувальних сіток серед співробітників університету (координатор акції – Сахацька І.М., асистент кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії).