100 років Конституції УНР

Під час заходу
29 квітня 2018 року виповнюється 100 років Конституції УНР, поява якої стала закономірним підсумком перебігу політичного процесу в Україні, започаткованого в березні 1917 року.
 
Вона юридично оформила відродження української державності, дала політико-правові стимули до стабілізації та консолідації суспільства. Конституцію прийняли на останньому засіданні Центральної Ради 29 квітня 1918 р., яка складалася з восьми розділів і 85 статей. Конституція УНР була демократичною за духом, добротною правовою базою держави, основною законодавства країни.
 
29 квітня 1918 року в Києві за участі понад 6 тисяч делегатів відбувся Всеукраїнський хліборобський конгрес, який проголосив Павла Скоропадського гетьманом усієї України. Гетьманська доба дала багато позитивного. В галузі фінансів: встановлено українську грошову систему, засновано банки. Налагоджено судову справу, створено Сенат, суд на нових засадах, укладено багато нових законів, проведено українізацію школи всіх ступенів, заснована Українська академія наук, Національна бібліотека, засновано Державний драматичний театр, Національну оперу, Українську державну капелу, Державний симфонічний оркестр.
 
З метою відзначення 100-річчя прийняття Конституції УНР та проголошення Української держави кафедрою суспільних наук та українознавства було проведено низку заходів: студенти коледжу БДМУ (спеціальність «Фармація» та «Медсестринство») і студенти медичного факультету № 4 спеціальність «Технологія медичної діагностики та лікування» 25.04 та 26.04 мали змогу прослухати лекції ст. викл. Потапова Л. Б. на тему : «Конституція Української Народної Республіки», «Українська держава Павла Скоропадського».
 
Разом зі студентами І курсу 7 групи медичного факультету № 1 (спеціальність «Медицина») та студентами І курсу 1 групи медичного факультету № 4 (спеціальність «Технології медичної діагностики та лікування») 27.04.18 проведено круглий стіл на тему: «100 років Конституції УНР» та «100 років від проголошення Української держави».
Середа, 02 травня 2018