Інтернів БДМУ ознайомили з новинками інгаляційної терапії

Інтернів БДМУ ознайомили з новинками інгаляційної терапії

ТРЕНІНГ. 11 грудня, в день боротьби з бронхіальною астмою, на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб Буковинського державного медичного університету був проведений тренінг з використання сучасних засобів доставки інгаляційних препаратів.

Тренінг з лікарями-інтернами провела доцент кафедри Наталія Малкович.

Наголошувалося, що на сьогоднішній день немає більш ефективного способу лікування хворих з бронхообструктивними захворюваннями, ніж інгаляційна терапія. Саме локальна доставка бронходилатуючих, протизапальних, муколітичних та антибактеріальних засобів може убезпечити пацієнтів від розвитку побічних ефектів, є найраціональнішим вибором для лікування хворих з низкою супутніх уражень серцево-судинної, травної систем.

Молоді лікарі мали змогу ознайомитися з принципом роботи евохалера, хандіхалера, дискуса, турбохалера тощо. Був проведений практикум з небулайзерної терапії. Майбутні терапевти занотували перелік препаратів, що можуть бути введеними за допомогою небулайзера.

Загалом, тренінг виявився корисним, його планується проводити і надалі, в тому числі зі студентами 6 курсу та молодими лікарями, що починають свою практичну роботу в галузі внутрішньої медицини.