«Зимова школа молодих неврологів» на базі симцентру БДМУ

Віталій Смандич, Анна Вакарчук
Упродовж 15-16 лютого на Буковині проходила перша «Зимова школа молодих неврологів».
 
Окремим днем в програмі проводився симуляційний тренінг на базі навчально-тренінгового центру симуляційної медицини Буковинського державного медичного університету.
 
Спершу вихідне тестування всіх учасників, а далі тренінг «Менеджмент гострого ішемічного інсульту. Принципи реваскуляризації». Тренінги із застосуванням трьох сценаріїв, де потрібно було відпрацювати навички від екстреної допомоги до скерування «пацієнта» в нейрохірургічне відділення.
 
Сучасний підхід із відеозаписом та подальшим розбором «польотів» викликав велику дискусію серед учасників.
 
Проводили симуляційний тренінг к.мед.н., експерт за фахом неврологія департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації Анна Вакарчук, к.мед.н., керівник навчально-тренінгового центру симуляційної медицини Віталій Смандич.
 
Учасниками були молоді неврологи, які попередньо за мотиваційними листами були обрані для участі в «Зимовій школі молодих неврологів». Після завершення дебрифінгу та розбору всіх клінічних випадків керівник навчально-тренінгового центру симуляційної медицини Віталій Смандич, експерт за фахом неврологія департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації Анна Вакарчук, консультант ініціативи Angels Юлія Вадзюк вручили всім сертифікати.
 
Зауважимо, що за наявності сертифікату учасники тренінгу мають право на нарахування 15 балів безперервного професійного розвитку відповідно до наказу МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» (пп. 3.3 Критеріїв нарахування балів безперервного професійного розвитку).
 
Довідково
За офіційною статистикою, в Україні цереброваскулярні захворювання є причиною смертності № 2 (100 000–110 000 смертей, близько 14% усіх померлих). Щороку стається 100 000–110 000 інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку), 30–40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% — протягом року від початку захворювання; 20–40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного
життя (Центр громадського здоров’я МОЗ України, 28.10.2019р.)