Викладачі БДМУ навчали військових надавати першу допомогу при бойових діях

Викладачі БДМУ навчали військових надавати першу допомогу при бойових діях

На базі прикордонної комендатури «Садгора» Чернівецького прикордонного загону, під керівництвом доцента кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії Ковальчука П.Є.

група викладачів та студентів Буковинського державного медичного університету продовжили навчання військовиків з надання першої медичної допомоги при бойових діях.

Під час тренінгу викладачами та студентами закладу була приділена особлива увага відпрацюванню практичних навичок бійцями. Прикордонники у повній бойовій екіпіровці, в умовах наближених до бойових, вчилися надавати медичну допомогу собі та своїм товаришам (самодопомога та взаємодопомога). Вони накладали різні варіанти кровоспинних джгутів, тиснучих пов’язок, пов’язок з медикаментозними засобами для зупинки кровотеч. Вчилися підходити не помітно до потерпілого, визначати його стан та проводити евакуацію з поля бою. Проводили серцево-легеневу реанімацію. Накладали різні види пов’язок для лікування механічних і термічних уражень та іммобілізації частин тіла,

Ознайомилися з індивідуальним табельним оснащенням для надання медичної допомоги на полі бою та правилами їх використання при закритих та відкритих пошкодженнях, вогнепальних пораненнях.