Студенти БДМУ обговорили питання ранньої діагностики онкозахворювань у дітей

Студенти БДМУ обговорили питання ранньої діагностики онкозахворювань у дітей

Міжнародний день дітей, хворих на рак відзначається з 2003 року щорічно 15 лютого.

Вже близько 40 країн світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів і за ініціативою Міжнародної конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO) беруть участь у підтримку «Дня дітей, хворих на рак».

Мета даного дня – підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання у дітей та про завдання, що стоять перед світом в боротьбі з раком, закликати політиків і організації-члени UICC відноситься до раку, як політичного пріоритету.

Студенти 53-54 групи ІІІ курсу разом із асистентом кафедри патологічної анатомії Лазаруком Олександром 15 лютого 2017 року обговорили процес метастазування та органи-мішені у дітей різного віку. Окремо виділили важливість ранньої діагностики.

На даний момент, навіть у деяких розвинених країнах світу, смертність дітей від раку вийшла на друге місце, поступившись лише смертності від нещасних випадків. При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні, за твердженням медиків, можна було б досягти до 90% випадків видужування у хворих на рак дітей. Але навіть досвідченому лікарю часто буває важко виявити онкологічне захворювання у дитини, саме тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров’я та самопочуття своїх дітей.