В БДМУ продовжують роботу курси першої долікарської допомоги

З огляду на останні події в країні та на чисельні прохання мешканців міста та області на базі Буковинського державного медичного університету (кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти) започатковані та активно проводяться безкоштовні курси з надання першої долікарської допомоги. Клінічні кафедри – кафедра внутрішньої медицини, кафедра хірургії та кафедра педіатрії, неонатології та перинатальної медицини вирішили не залишатись осторонь, об’єднати зусилля та долучитись до благородної справи.

Заняття проводять досвідчені викладачі: професори Ігор Полянський, Олександр Федів, Федір Гринчук, доценти Олександр Буряк, Олександр Гараздюк, Володимир Тарабанчук, Оксана Оліник та асистенти Ярослав Войтів, Кристина Чимпой, які допомогають слухачам оволодіти практичними навичками серцево-легеневої реанімації дорослих та дітей, десмургії, зупинки кровотечі, іммобілізації кінцівок, транспортування постраждалих тощо.

Курси для кожної з груп тривали 5 днів та охоплювали основні принципи надання першої долікарської допомоги. Упродовж двох тижнів необхідних навиків набули 38 мешканців міста. Необхідно зазначити, що тематика занять обиралась з урахуванням побажань слухачів та охоплювала загальні принципи надання медичної допомоги, визначення причин та характеру ушкодження. Слухачі виявили цікавість до правил іммобілізації та транспортування постраждалих при різноманітних видах ушкоджень м’яких тканин, допомозі при отруєннях, опіках, струсі головного мозку. Приємно, що навчитись надавати першу долікарську допомогу вирішили люди різного віку та спеціальностей: від юних студентів до власників підприємств.

Викладачі БДМУ вкладали серце у всі заняття, проте від щирої душі слухачам бажали ніколи не застосовувати отримані знання на практиці.

Інформацію про курси надали: Ярослав Войтів та Оксана Оліник, викладачі-волонтери БДМУ

БДМУ висловлює співчуття рідним і близьким загиблих

Ректорат Буковинського державного медичного університету висловлює співчуття рідним і близьким загиблих у силовому протистоянні в центрі Києва.

Приємно, що люди поставили за мету власну безпеку

Аналізуючи щоденні звіти чергових бригад, які ми заслуховуємо на наших ранкових конференціях, не можна сказати, що йде збільшення травматизму в цей період. Всередньому в травмпункт щодобово поступає від 17 до 30-38 хворих. У травматологічне відділення лікарні швидкої допомоги всередньому потрапляє від 2 до 5 хворих. Це звичний режим роботи відділення і міського травмпункту взимку.

Студенти БДМУ відзначили Європейський день мов

26 вересня 2012 року на кафедрі іноземних мов Буковинського державного медичного університету була проведена зустріч студентів І-ІІ курсів із старшокурсниками, які впродовж літніх канікул стажувалися в медичних закладах Франції та Австрії. Зустріч проводилася в межах відзначення Європейського дня мов, який святкують в країнах Європейського Союзу щорічно з 2001 року, а також Міжнародного дня перекладача, проголошеного Міжнародною Федерацією Перекладачів 30 вересня 1991 року.

Студенти БДМУ взяли участь у VII міжнародному пленері Національного студентського союзу

VIІ міжнародний пленер органів студентського самоврядування

Упродовж 22-29 серпня в с. Коблеве Миколаївської області проходив VII міжнародний пленер Національного студентського союзу з питань студентського самоврядування, академічних прав та соціального захисту студіюючої молоді. Делегатами від Буковинського державного медичного університету стали студенти Юлія Любеля, Анна Рибарчук, Наталія Максимчук та Юрій Саркісов.