Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

У БДМУ провели круглий стіл до Дня людини із синдромом Дауна

20 березня на кафедрі педіатрії та медичної генетики доц. кафедри Ластівкою І.В. проведено круглий стіл з інтернами-педіатрами до Міжнародного дня людини із синдромом Дауна.

Під час круглого столу інтернам прочитано лекцію на тему «Супутня патологія у дітей із синдромом Дауна», присвячену цій даті.

Усім слухачам роздані рекомендації щодо профілактики синдрома Дауна у вигляді пам'яток.

21 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день людини із синдромом Дауна.

В Україні проживає понад 15 тисяч осіб з цією недугою. Щорічно в країні народжується 450 дітей із синдромом Дауна. Проте суспільство ще й досі не готове прийняти їх – в Україні відомий лише один випадок усиновлення дитини із синдромом Дауна.

Синдром Дауна є хромосомною аномалією, якій притаманна додаткова хромосома – повна (трисомія 21) або часткова (внаслідок транслокації). Такі діти мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46, що є першопричиною їхньої характерної зовнішності. 50 % діток мають уроджені вади серця, шлунка та кишечника. Тривалість життя дитини з синдромом Дауна становить у середньому 60-65 років.

29 вересня – день отоларинголога

Щорічно 29 вересня отоларингологи відзначають своє професійне свято. І хоча перші вказівки про лікування хвороб вуха, горла і носа датуються тисячоліттями до нашої ери, окремою медичною спеціальністю отоларингологія стала не так давно – в середині 19 століття.

3 грудня – Міжнародний день інвалідів

День інвалідів

З 1992 року у всьому світі відзначають День інвалідів. Головною із причин інвалідності у дорослих лікарі виділяють хвороби системи кровообігу, на другому місці – новоутворення (в тому числі злоякісні), далі – хвороби кістково-м’язової, ендокринної, нервової систем.

Актуальні питання дитячої гастроентерології та нутриціології

26-27 листопада на базі Буковинського державного медичного університету у Палаці "Академічний" о 08.30 відбудеться симпозіум "Актуальні питання дитячої гастроентерології та нутриціології" (Київ-Чернівці-Варшава). Програма конференції додається. Запрошуються всі бажаючі.