Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

У БДМУ провели другий етап акції з вимірювання артеріального тиску

акції з вимірювання артеріального тиску

Кафедра сімейної медицини Буковинського державного медичного університету разом з лікарями-інтернами спеціальності «загальна практика-сімейна медицина» (під керівництвом асистента Аліни Соколенко) на базі КМУ «Міська поліклініка № 1» 10 вересня провели чергову благодійну акцію з вимірювання артеріального тиску та надання інформації пацієнтам про артеріальну гіпертензію.

Лікарі-інтерни вимірювали артеріальний тиск, обвід талії, визначали індекс маси тіла, наявність чинників ризику серцево-судинних захворювань у всіх бажаючих. Крім того, було надано рекомендації стосовно головних правил ведення здорового способу життя, особливо пацієнтам, які страждають артеріальною гіпертензією. Загалом за період проведення акції артеріальний тиск виміряли 57 особам, у 27 з яких спостерігалося його підвищення. Організатори акції роздали усім бажаючим інформаційні листівки і пам’ятки з рекомендаціями щодо здорового способу життя та профілактики артеріальної гіпертензії.

Галерея зображень:
У БДМУ провели другий етап акції з вимірювання артеріального тиску

14 листопада – всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі. Кількість пацієнтів з діабетом ще у 2006 році подолала мільйонну позначку, а вже на початку 2013 року число зареєстрованих хворих досягло 1,3 млн. осіб. В Чернівецькій області на обліку перебуває понад 30 тис. хворих на цукровий діабет.

Благодійна акція “Подаруй дітям радість”

16 квітня, у передсвяткові Великодні дні студенти ІІ курсу медичного факультету №4 (спеціальність “Педіатрія”) БДМУ разом з головним куратором Світланою Семененко зорганізували благодійну акцію у притулку для дітей, що знаходиться по вул. Головній,169, м. Чернівці. Зауважимо, що майбутні педіатри досить часто відвідують даний притулок з різноманітними заходами.

В БДМУ працюють курси надання першої долікарської допомоги

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти з 17 березня 2014 року працюють безкоштовні курси  з надання першої долікарської допомоги.