100-а підсумкова наукова конференція БДМУ

Вельмишановні науковці університету!

11, 13, 18 лютого 2019 року відбудеться 100-а підсумкова наукова конференція професорсько-викладацького...

На кафедрі суспільних наук провели круглий стіл до 150-річчя А. Шептицького

На кафедрі суспільних наук провели круглий стіл до 150-річчя А. Шептицького

У рамках проведення Днів науки та з нагоди 150-річного ювілею Андрея Шептицького на кафедрі суспільних наук та українознавства Буковинського державного медичного університету 10 листопада було проведено круглий стіл, присвячений особистості митрополита, його релігійній та громадській діяльності. У заході взяли участь студенти медичного №2 та фармацевтичного факультетів, професорсько-викладацький склад, а також студенти-практиканти Чернівецького національного університету. В ході дискусії студенти прийшли до висновку, що Андрей Шептицький, безперечно, є визначним українським гуманістом, чия титанічна праця та ідеї єдності української церкви, а також засудження тоталітарних ідеологій стали тим фундаментом, на якому будувався подальший розвиток української культури та держави.

 

Більше новин БДМУ: 

123 роки від дня народження Михайла Афанасійовича Булгакова

Михайло Булгаков народився 15 (за старим стилем 3) травня 1891 року в сім’ї викладача Київської духовної академії Афанасія Івановича Булгакова в Києві на Воздвиженській вулиці, 28 – в будинку священника Матвія Бутовського і за два тижні був ним охрещений у церкві Воздвиження Чесного Хреста Господнього на Подолі.

«Велич і сила Софії Окуневської»

У Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка 12 травня відбувся вечір-портрет «Велич і сила Софії Окуневської» з нагоди 150-річчя від дня народження видатної жінки-медика.

«Софія Окуневська – жінка-лікар Західної України»

Українська Флоренс Найтінгейл – Софія Окуневська стала першою жінкою-лікарем в Австро-Угорщині та першою українкою Галичини, що здобула університетську освіту.