Сучасні аспекти імунопрофілактики та імунотерапії у дітей

У приміщенні Палацу «Академічний» 28 жовтня Асоціацією сімейних лікарів Чернівецької області сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено науково-практичну конференцію «Сучасні аспекти імунопрофілактики та імунотерапії у дітей».

Актуальною проблемою сучасної медицини є захворюваність на інфекційну патологію. Людство завдячує науковій медичній спільноті можливістю керувати захворюваністю на певні інфекційні хвороби. Щороку завдяки вакцинації вдається врятувати близько 3 млн. дітей, а у 750 тис. – запобігти тяжким ускладненням інфекційних захворювань. Доповідь к.мед.н., доцента, доцента кафедри сімейної медицини Лариси Василівни Мельничук  була присвячена сучасним аспектам імунопрофілактики та імунотерапії у дітей.
 Неабияке зацікавлення у слухачів викликала он-лайн лекція професора, керівника Центру публічного здоров’я, завідувача кафедри загальної практики та сімейної медицини Віденського медичного університету Манфреда Майера «Family Medicine in Europe – profile, education, research, practice. Сімейна медицина в Європі – профіль, навчання, дослідження, практика».
 На конференції заслухано доповідь д.мед.н., завідувача пульмонологічного відділення ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня», головного позаштатного спеціалісту з «Пульмонології» Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА Світлани Вікторівни Коваленко-Ратушняк «Сучасні підходи до лікування гострих та хронічних бронхітів».
 Жвавий інтерес у практичних лікарів викликала доповідь д.мед.н., професора, в.о. завідувача кафедри сімейної медицини Лариси Петрівни Сидорчук «Медична допомога хворим на грип у світлі нового уніфікованого клінічного протоколу (Наказ МОЗУ № 499 від 16.07.2014 р.)». Нині грип є найпоширенішою інфекційною хворобою на земній кулі. Під час епідемічних спалахів хворіє до 30-50% населення ураженого регіону, що призводить до великих економічних збитків.  «Існують різні моделі практики і діагностики грипу та лікування. Належне використання діагностичних тестів, а також своєчасне призначення противірусних засобів можуть поліпшити клінічний перебіг грипу, зменшити тривалість необхідної медичної допомоги і знизити як доречне (з приводу можливих бактеріальних ускладнень), так і недоречне застосування антибактеріальних лікарських засобів», – підкреслила Лариса Петрівна.
 Загалом у роботі науково-практичної конференції взяли участь 246 лікарів Чернівецької області.

16 жовтня – професійне свято алерголога та імунолога.

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п’ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів.

«Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини»

У Києві 25 вересня 2014 відбулися збори Правління громадської організації «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини» на базі ДП «Клінічний санаторій «Жовтень» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».

Бережімо життя та мир на планеті Земля

Як невід’ємна частина загальнолюдської культури, екологічна культура формується на основі екологічної освіти молоді, виховання екосистемного мислення, тобто, погляду на природу, як на цілісну живу оболонку Землі та людину, як її складову.

В БДМУ обговорили актуальні питання внутрішньої медицини

9 квітня в приміщенні Палацу “Академічний” співробітники кафедр сімейної медицини та пропедевтики внутрішньої медицини Буковинського державного медичного університету сумісно з Департаментом охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької облдержадміністрації проведено сумісне засідання Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області та Асоціації терапевтів ім.