Сучасні аспекти імунопрофілактики та імунотерапії у дітей

Сучасні аспекти імунопрофілактики та імунотерапії у дітей
У приміщенні Палацу «Академічний» 28 жовтня Асоціацією сімейних лікарів Чернівецької області сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено науково-практичну конференцію «Сучасні аспекти імунопрофілактики та імунотерапії у дітей».
 
 Актуальною проблемою сучасної медицини є захворюваність на інфекційну патологію. Людство завдячує науковій медичній спільноті можливістю керувати захворюваністю на певні інфекційні хвороби. Щороку завдяки вакцинації вдається врятувати близько 3 млн. дітей, а у 750 тис. – запобігти тяжким ускладненням інфекційних захворювань. Доповідь к.мед.н., доцента, доцента кафедри сімейної медицини Лариси Василівни Мельничук  була присвячена сучасним аспектам імунопрофілактики та імунотерапії у дітей.
 Неабияке зацікавлення у слухачів викликала он-лайн лекція професора, керівника Центру публічного здоров’я, завідувача кафедри загальної практики та сімейної медицини Віденського медичного університету Манфреда Майера «Family Medicine in Europe – profile, education, research, practice. Сімейна медицина в Європі – профіль, навчання, дослідження, практика».
 На конференції заслухано доповідь д.мед.н., завідувача пульмонологічного відділення ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня», головного позаштатного спеціалісту з «Пульмонології» Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА Світлани Вікторівни Коваленко-Ратушняк «Сучасні підходи до лікування гострих та хронічних бронхітів».
 Жвавий інтерес у практичних лікарів викликала доповідь д.мед.н., професора, в.о. завідувача кафедри сімейної медицини Лариси Петрівни Сидорчук «Медична допомога хворим на грип у світлі нового уніфікованого клінічного протоколу (Наказ МОЗУ № 499 від 16.07.2014 р.)». Нині грип є найпоширенішою інфекційною хворобою на земній кулі. Під час епідемічних спалахів хворіє до 30-50% населення ураженого регіону, що призводить до великих економічних збитків.  «Існують різні моделі практики і діагностики грипу та лікування. Належне використання діагностичних тестів, а також своєчасне призначення противірусних засобів можуть поліпшити клінічний перебіг грипу, зменшити тривалість необхідної медичної допомоги і знизити як доречне (з приводу можливих бактеріальних ускладнень), так і недоречне застосування антибактеріальних лікарських засобів», – підкреслила Лариса Петрівна. 
 Загалом у роботі науково-практичної конференції взяли участь 246 лікарів Чернівецької області.