Студенти-гуртківці обговорювали проблеми безпеки харчування

Студенти-гуртківці обговорювали проблеми безпеки харчування

Одним з основних факторів безпеки харчування є висока якість продуктів, які використовуються для приготування страв чи напівфабрикатів. Понад 70% усіх забруднювачів, які надходять в організм людини потрапляють саме з харчовими продуктами.

В Україні на сьогодні безпека харчових продуктів дещо погіршилася, не тільки через ослаблення контролю за виробництвом і реалізацією продуктів харчування, а й через підвищення обсягів постачань з-за кордону.

Проблему якості продуктів, які найбільш доступні сучасним студентам, обговорювали і студенти-гуртківці секції дієтології з кафедри внутрішньої медицини (керівник секції Мирослава Березова). Своїм багатим досвідом у питанні якості продуктів харчування  1 листопада 2015р ділився відомий журналіст та кулінарний експерт Костянтин Грубич.

Особливу увагу було звернуто на те, що результати контролю якості продуктів харчування свідчать про високий рівен забруднення продуктів токсичними хімічними сполуками, біологічними агентами і мікроорганізмами. В цілому в Україні: від 12 до 15% – молочної продукції, риби і рибної кулінарії, від 7 до 12% м'ясопродуктів не відповідають вимогам стандартів за бактеріологічними показниками. Від 1,5 до 10% проб харчових продуктів містять важкі метали, у тому числі ртуть, свинець, кадмій, мідь, цинк, з них – від 2,5 до 5% у концентраціях, що перевищують гранично припустимі.