Студенти БДМУ зустрілися з письменницею Лесею Воронюк

До Міжнародного дня театру на кафедрі психології та соціології Буковинського державного медичного університету викладач Олеся Павлюк провела семінар на тему: «Театр як засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами».

Участь у заході взяли студенти І курсу спеціальності «Лікувальна справа», представники професорсько-викладацького складу кафедри психології та соціології БДМУ. Відкрила науковий семінар проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Ніна Зорій. На семінар була запрошена сценарист, письменниця та журналіст Леся Воронюк, за сценарієм якої у Києві відбулася прем’єра документальної вистави «Дерево життя». Режисером вистави стала біженка з Криму Г. Джикаєва, яка ще нещодавно працювала режисером у сімферопольському театрі «Карман». Леся Воронюк розповіла про роботу новоствореного соціально-політичного театру, головне завдання якого – пошук шляхів вирішення проблем, з якими зіштовхуються українці сьогодні. Учасники семінару також зацікавились темою революції Гідності у творах письменниці, оскільки нещодавно побачила світ Антологія майданівських віршів «Небесна сотня», упорядницею якої стала Леся Воронюк. До антології увійшли твори 234 авторів з 6 країн – України, Білорусії, Італії, Польщі, США, Росії. Як ідейний засновник та безпосередній організатор акції «День вишиванки», яка у 2011 році увійшла до Книги рекордів Гіннеса за кількістю людей у вишиванках, письменниця закликала всіх учасників прийти 21 травня цього року у вишиванках та підтримати патріотичний флеш-моб. 27 березня весь світ відзначає Міжнародний день театру. Цей день став справжнім святом не тільки для акторів сцени, але й для мільйонів глядачів. Міжнародний день театру відзначається щорічно з 1962 року. Започаткований у Відні на 9-му конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО в 1961 році. Перші театри з’явились в Індії, згодом в Китаї, а в X столітті з’являються зачатки Європейського театру. Слово «театр» походить від грецького theatron, і означає місце для видовищ, а також місце, призначене для показу драматичних творів мистецтва перед публікою.

123 роки від дня народження Михайла Афанасійовича Булгакова

Михайло Булгаков народився 15 (за старим стилем 3) травня 1891 року в сім’ї викладача Київської духовної академії Афанасія Івановича Булгакова в Києві на Воздвиженській вулиці, 28 – в будинку священника Матвія Бутовського і за два тижні був ним охрещений у церкві Воздвиження Чесного Хреста Господнього на Подолі.

65-річчя від Дня народження Володимира Івасюка

Сьогодні вся громадськість вшановує 65 річницю від Дня народження видатного українського композитора та поета – Володимира Івасюка.

«English speaking club» розширює горизонти

22 листопада члени гуртка English Speaking Club, що створений в цьому році при кафедрі іноземних мов, з дружнім візитом відвідали своїх колег та однодумців з Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

БДМУ відвідала делегація з Університету м. Любек

17 березня Буковинський державний медичний університет відвідала офіційна делегація з Університету м. Любек (Німеччина)