3 грудня – Міжнародний день інвалідів

День інвалідів

З 1992 року у всьому світі відзначають День інвалідів. Головною із причин інвалідності у дорослих лікарі виділяють хвороби системи кровообігу, на другому місці – новоутворення (в тому числі злоякісні), далі – хвороби кістково-м’язової, ендокринної, нервової систем. Саме це обумовлює головну спрямованість роботи фахівців профілактичної медицини – подолання шкідливих звичок та нездорової поведінки людей, як факторів ризику головних причин інвалідності.

З цієї нагоди Міжнародного дня інвалідів студенти медичного факультету №1 та №4 разом із старшим викладачем кафедри суспільних наук та українознавства Лідією Потаповою із благодійною акцією відвідали Чернівецький геріатричний пансіонат. Літні люди із дитячою радістю зустріли студентів та щиро подякували за турботу та увагу майбутнім лікарям.

1 березня – Всесвітній день імунітету

Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року з метою залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

10 вересня – Всесвітній день запобігання самогубствам

Самогубство – це слабість, капітуляція, воно ніколи не може бути виправданим, навіть тоді, коли людина втратила все – кохання, здоров’я, віру в себе, сенс життя. Прикро, але за останніми даними Державного комітету статистики України станом на січень-вересень 2006 року на 100 тисяч населення припадає скоєння 22 суїцидів. В порівняльному аналізі – ця причина смерті є найпоширенішою після природної смерті (від хвороб системи кровообігу), смерті від новоутворень та смерті від зовнішніх причин.