Студенти БДМУ відвідали музей Ю. Федьковича

Буковинський Соловій”… Так називають Юрія Федьковича, видатного поета, прозаїка, талановитого послідовника й однодумця великого Кобзаря. Цьогоріч ми відзначаємо 180-річчя від дня народження письменника.

У зв’язку з цим кафедра суспільних наук та українознавства БДМУ організувала для студентів похід у літературно-меморіальний музей Юрія Федьковича. У прижиттєвій квартирі письменника (будинок № 10 на Соборній площі) студенти І курсу фармацевтичного факультету та медичного факультету № 2 мали можливість побачити перші видання Юрія Федьковича, документи, світлини, наукові та художні твори про нього, музичні інструменти й інші особисті речі письменника, предмети побуту того часу (фонди музею нараховують 2438 експонатів). У музеї збережено меморіальну кімнату, де в 1885 – 1888 рр. мешкав письменник, а також робочу кімнату редакції газети „Буковина”, редактором якої був Юрій Федькович. Заслуговує на особливу увагу новостворена кімната „Письменники Буковини – продовжувачі традицій Юрія Федьковича”.
Через творчість Юрія Федьковича до нас прийшла Буковина з її поетикою, з її гордим волелюбним і працьовитим народом, з її прагненням до об’єднання в єдину соборну Україну.

В БДМУ відбулися урочистості з нагоди Посвяти першокурсників у студенти.

Посвята першокурсників БДМУ у студенти

Сьогодні у палаці “Академічний” відбулися урочистості з нагоди посвяти першокурсників у студенти Буковинського державного медичного університету та початку нового навчального року. З цією визначною подією усіх присутніх привітав професор Тарас Бойчук, ректор університету, який у своєму виступі зазначив, що цьогоріч план державного замовлення університетом виконано повністю, у тому числі цільовий набір сільської молоді.

В БДМУ вшанували пам’ять Володимира Івасюка

4 березня в БДМУ відбулося урочисте покладання квітів до меморіальної дошки видатного поета і композитора Володимира Івасюка з нагоди 65-річниці від його Дня народження.

В БДМУ проведено “круглий стіл” присвячений першій Конституції України

Конституція Пилипа Орлика є однією з перших у світі конституцій, яка була прийнята у Бендерах на зборах козацтва 5 квітня 1710 року. В історії вона залишилася, як оригінальна правова пам’ятка. Такий документ правового характеру вперше в Європі обґрунтовував можливість існування парламентської демократичної республіки.

Викладачі та студенти БДМУ відкрили меморіальну дошку Петру Степановичу Драчуку

16 жовтня 2012 року відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки професору Петру Степановичу Драчуку, присвячене 90-річчю від дня його народження.