Студенти БДМУ відвідали музей Ю. Федьковича

Студенти БДМУ відвідали музей Ю. Федьковича
Буковинський Соловій”… Так називають Юрія Федьковича, видатного поета, прозаїка, талановитого послідовника й однодумця великого Кобзаря. Цьогоріч ми відзначаємо 180-річчя від дня народження письменника. 
 
У зв’язку з цим кафедра суспільних наук та українознавства БДМУ організувала для студентів похід у літературно-меморіальний музей Юрія Федьковича. У прижиттєвій квартирі письменника (будинок № 10 на Соборній площі) студенти І курсу фармацевтичного факультету та медичного факультету № 2 мали можливість побачити перші видання Юрія Федьковича, документи, світлини, наукові та художні твори про нього, музичні інструменти й інші особисті речі письменника, предмети побуту того часу (фонди музею нараховують 2438 експонатів). У музеї збережено меморіальну кімнату, де в 1885 – 1888 рр. мешкав письменник, а також робочу кімнату редакції газети „Буковина”, редактором якої був Юрій Федькович. Заслуговує на особливу увагу новостворена кімната „Письменники Буковини – продовжувачі традицій Юрія Федьковича”.
Через творчість Юрія Федьковича до нас прийшла Буковина з її поетикою, з її гордим волелюбним і працьовитим народом, з її прагненням до об’єднання в єдину соборну Україну.