Студенти БДМУ розповіли школярам про небезпеки туберкульозу

Студенти БДМУ розповіли школярам про небезпеки туберкульозу
Туберкульоз є важливою медичною та соціальною проблемою не тільки в Україні, а й у світі в цілому і є дзеркалом соціально-економічного благополуччя країни, яке відображає освіченість і добробут народу.
 
За оцінкою ВООЗ, Україна залишається країною з високими показниками тягаря ТБ та, що надзвичайно актуально, його мультирезистентної форми.
 
У 2016 році близько 10,4 млн людей захворіли на ТБ. 90 % були дорослі, 65 % були чоловіками, 10 % – люди, що живуть з ВІЛ (74 % в Африці), 56 % – у п'яти країнах: Індії, Індонезії, Китаї, Філіппінах та Пакистані. У пацієнтів з наркотичною залежністю ТБ є постійною загрозою. Туберкульоз є дев'ятою провідною причиною смерті в усьому світі.
 
З нагоди всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом (24 березня) викладачі кафедри фтизіатрії та пульмонології БДМУ разом зі студентами 4-го курсу провели акцію для школярів 9-11 класів Колінківецького загально-освітнього навчального закладу І-ІІІ ст. с. Колінківці Хотинського району.
 
Зі вступним словом виступила асистент кафедри Інга Єременчук, яка розставила основні акценти щодо профілактики та діагностики туберкульозу. Студенти 4 курсу медичного факультету №1 Василина Ониськів та Віталій Добрянський прочитали лекцію «Туберкульоз – ворог, який поруч».
 
Учні та вчителі активно ставили запитання та обговорювали основні методи профілактики туберкульозу. Також присутні отримали інформаційні листівки про туберкульоз, шляхи інфікування, методи діагностики та профілактики, а також куди потрібно звертатися за консультацією і отриманням спеціалізованої допомоги.
Понеділок, 26 березня 2018