Студенти БДМУ провели просвітницьку акцію

11 грудня Всесвітній день хворого на бронхіальну астму. З цієї нагоди студенти Буковинського державного медичного університету провели просвітницьку акцію для чернівчан.

Студенти медичного факультету №1 на площі Театральній та вул. Ватутіна роздавали флаєри перехожим та розповідали про основні симптоми та профілактику даного захворювання.

«Метою нашої акції було підвищити обізнаність про дане захворювання та його профілактику», - розповідає організатор акції Інга Єременчук (асистент кафедри фтизіатрії і пульмонології БДМУ).

Бронхіальна астма вийшла далеко за рамки медичної проблеми і набула соціально-економічного значення через те, що вражає в основному людей молодого віку в найбільш активний період їх життя, призводить до втрати працездатності. Бронхіальною астмою страждають у різних країнах світу від 1 до 10% жителів. Вважається, що на земній кулі бронхіальною астмою хворіють не менше 2% всього населення.

Причини:

1. Спадкова схильність;
  2. Дія факторів навколишнього середовища;
  3. Різноманітні алергени (домашні алергени - домашній пил, алергени тварин, тарганів алерген, пліснява; зовнішні алергени - пилок рослин, грибів; ліки - аспірин та інші нестероїдні протизапальні; харчові добавки; емульгатори; барвники та інші хімічні речовини);
  4. Фізичне навантаження;
  5. Погодні умови.

Фактори, що сприяють виникненню астми:

1. Респіраторні інфекції.
  2. Недоношеність новонароджених (низька вага при народженні менше 2,5 кг.).
  3. Штучне вигодовування.
  4. Їжа (малина, полуниця, ефірні олії, цитрусові, шампанські вина, шипучі напої, кава, какао, шоколад, риба, курятина, свинина, копченості, консерви).
  5. Агресивні речовини – пилок рослин, повітряні полютанти.
  6. Паління – активне і пасивне.

Як розпізнати?

• Основними сиптомами бронхіальної астми є напади задухи, свистячі хрипи, утруднення дихання, нападоподібний кашель.
  • Приступ задухи, який зазвичай починається вночі або рано вранці.
  • Нерідко спочатку з'являється болісний кашель без виділення мокроти.
  • Свербіння в носі, чхання.

ДІАГНОСТИКА

Діагностика бронхіальної астми потребує комплексного обстеження з використанням різноманітних методів та приладів. Тому рекомендовано звернутися до фахівця для встановлення діагнозу. Рання діагностика бронхіальної астми та адекватне лікування дає можливість вести активний спосіб життя!

Профілактика

1. Запобігання контакту з алергенами.
  2. Раціональне харчування.
  3. Загартовування, заняття фізкультурою і спортом.
  4. Виявлення сімей ризику розвитку бронхіальної астми.
  5. Гіпоалергенна дієта.
  6. Санаторно-курортне лікування.

Галерея зображень:
Студенти БДМУ провели просвітницьку акцію

Студент БДМУ увійшов у десятку кращих учасників олімпіади “IT-Universe”

Впродовж березня-квітня проходила Міжнародна студентська ІТ-олімпіада “IT-Universe”.

Студенти БДМУ відзначили Європейський день мов

26 вересня 2012 року на кафедрі іноземних мов Буковинського державного медичного університету була проведена зустріч студентів І-ІІ курсів із старшокурсниками, які впродовж літніх канікул стажувалися в медичних закладах Франції та Австрії. Зустріч проводилася в межах відзначення Європейського дня мов, який святкують в країнах Європейського Союзу щорічно з 2001 року, а також Міжнародного дня перекладача, проголошеного Міжнародною Федерацією Перекладачів 30 вересня 1991 року.

Студенти БДМУ взяли участь у VII міжнародному пленері Національного студентського союзу

VIІ міжнародний пленер органів студентського самоврядування

Упродовж 22-29 серпня в с. Коблеве Миколаївської області проходив VII міжнародний пленер Національного студентського союзу з питань студентського самоврядування, академічних прав та соціального захисту студіюючої молоді. Делегатами від Буковинського державного медичного університету стали студенти Юлія Любеля, Анна Рибарчук, Наталія Максимчук та Юрій Саркісов.

Студенти БДМУ взяли участь у благодійній акції

У 2014-му році виповнюється 100 років з початку Першої світової війни.

З метою вшанування пам’яті українців, які загинули під час Першої світової війни, формування у суспільстві шанобливого ставлення до історії Чернівецьке обласне відділення Українського фонду культури, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича провели благодійний науково-мистецький вечір.