Студенти БДМУ провели акцію до Дня донора

У середині червня відзначається Всесвітній День донора.

Цього року студенти Буковинського державного медичного університету з 15 по 18 червня здавали кров у відділенні трансфузіології ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги-Університетська лікарня». Студенти-медики продовжили вже традиційну для університету акцію, і цим самим показали приклад для студентів інших ВНЗ.

«За останні роки ситуація кардинально змінилася, адже ранше здавали кров переважно родичі та знайомі пацієнтів за потреби. Нині ми маємо приклад того, що свідома молодь бере на себе місію покращення ситуації із забезпеченням крові при гострих процесах та надзвичайних ситуаціях. Особисто я восьмий раз здаю кров, і з кожним разом зростає кількість постійних донорів», - зазначив викладач кафедри догляду за хворими та ВМО Віталій Смандич.

Довідка:

У цей день в 1868 році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.

У травні 2005 р. під час Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, міністри охорони здоров’я світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові. У резолюції WHA58.13 вони постановили щорічно проводити Всесвітній день донора крові 14 червня.

Цього року Всесвітній день донора крові знову проводиться у всьому світі і координується Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові.

Студенти провели благодійну акцію «Подаруй дітям радість»

Воскресіння Христове є одним з найбільших свят у християнському світі.

Студенти провели просвітницьку акцію про здоровий спосіб життя

До Всесвітнього дня здоров'я студенти 29 групи 5 курсу медичного факультету №2

Студенти-медики взяли участь у благодійній акції

17 червня у РК «DOLCE CLUB» відбувся концерт легендарного українського гурту «Брати Гадюкіни».

Студенти-медики передали гостинці воїнам АТО

Упродовж двох останніх тижнів з ініціативи профспілкового комітету БДМУ студенти медичного факультету №1 провели акцію з формування продуктових Великодніх кошиків, які передали на передову у зону АТО.