Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

Студенти і викладачі провели круглий стіл до Дня науки

До Всесвітнього дня науки 4 листопада на кафедрі внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб асистент кафедри Рева Т.В. та студенти 28 групи 5-го курсу провели круглий стіл на тему: «Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба – хвороба ХХІ сторіччя».

За останні десятиріччя спостерігається збільшення поширеності гастроезофагеальної рефлюсної хвороби (ГЕРХ). За результатами епідеміологічних досліджень, проведених у багатьох країнах світу, частота ГЕРХ у загальній популяції становить від 7 до 60%, а у дітей коливається, за даними різних авторів, від 2-4% до 8,7-49% і показник щороку зростає. Це дало підставу провідним гастроентерологам на VІ об'єднаному європейському гастроентерологічному тижні в Бермінгемі (1996 р.) проголосити лозунг: «ХХ сторіччя – сторіччя виразкової хвороби, ХХІ – сторіччя ГЕРХ». Проте дійсна розповсюдженість ГЕРХ недостатньо вивчена, що обумовлено різноманітністю клініко-морфологічних варіантів захворювання, відмінними трактуваннями та визначеннями ГЕРХ, відсутністю чіткого визначення деяких симптомів даної хвороби, недостатньою поінформованістю лікарів щодо можливості атипового перебігу хвороби, а також недооцінкою практичними лікарями та самими пацієнтами клінічних проявів цього захворювання, самостійним лікуванням навіть при виражених симптомах захворювання.

Студенти групи обговорили питання діагностики, лікування та профілактики ГЕРХ. Ознайомилися із результатами наукових досліджень, що проводились на кафедрі, по вивченню коморбідної патології ГЕРХ із бронхообструктивними захворюваннями (ХОЗЛ, бронхіальна астма), захворюваннями щитоподібної залози (гіпотиреоз, автоімунний тиреоїдит).

Студентка БДМУ представила свою роботу на міжнародному конгресі в Польщі

Упродовж 7–10 травня у м. Варшава (Польща) проходив XІ Варшавський міжнародний медичний конгрес (11th Warsaw International Medical Congress).

У роботі конгресу взяли участь понад 500 представників з 29 країн світу. Наукові дослідження були представлені у 20 секціях й опубліковані в науковому журналі "Arhives of medical science".

Студенти БДМУ провели акцію до Дня щастя

У 2012 році ООН проголосила 20 березня – Міжнародним днем щастя, адже саме ця дата є святом весняного рівнодення, що символізує рівність всіх людей.

Студенти провели акцію до Дня боротьби з раком молочної залози

Щорічно 20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюваннями на рак молочної залози.