Студенти і викладачі провели акцію «Не дай СНІДу шанс»

Співробітники кафедри інфекційних хвороб та епідеміології (асистенти Соколенко М.О., Андрущак М.О.)

разом зі студентами медичного факультету №1 БДМУ спільно з активістами Чернівецького відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ організували та провели мистецько-просвітницьку акцію «Не дай СНІДу шанс» у ТРЦ "DEPOt".

Студенти-волонтери, спілкуючись з відвідувачами гіпермаркету, надавали цікаву та пізнавальну інформацію про можливі шляхи інфікування ВІЛ, методи та правила профілактики зараження, основи правильної та вчасної лабораторної діагностики. Велике значення приділено формуванню толерантного відношення до ВІЛ-інфікованих людей, адже вони є повноцінними членами нашого суспільства!

Окрім усної інформації студенти розповсюджували тематичні листівки, розроблені кафедрою інфекційних хвороб та епідеміології, де детально висвітлена вищевказана інформація, а також «червоні стрічки» - міжнародний символ боротьби зі СНІДом, який використовують як логотип і ВООЗ, і агентства ООН, і незліченна кількість благодійних організацій. Червона стрічка стала символом не тільки розуміння, а й об'єднання зусиль людей, спрямованих на вирішення цієї проблеми. Прикріпивши стрічку до свого одягу, кожен з нас висловлює свою підтримку та співчуття людям, хворим на ВІЛ-інфекцію.

Для зацікавлення громадян та гостей міста були проведені яскраві фаєр-шоу, лицарські змагання, художні виступи волонтерів. Кожен бажаючий цілком анонімно та безкоштовно міг обстежитись на ВІЛ-інфекцію у мобільному пересувному діагностичному кабінеті.

Дана акція була проведена з ініціативи та всебічного сприяння декана медичного факультету №1 проф. Москалюка В. Д. та в.о. завідувача кафедри інфекційних хвороб та епідеміології доцента Рандюка Ю. О. Також до акції долучилась головний куратор медичного факультету №1 Оліник О.Ю.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом!

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-го століття», а нині вже і «ХХI-го століття».

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 27-28 листопада та 01 грудня на кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я БДМУ

Краще з’їсти аскорбінку, ніж спалити нікотинку

28 травня студенти Буковинського державного медичного університету провели вже традиційну санітарно-просвітницьку акцію «Міняй цигарку на вітамін С» під гаслом «Краще з’їсти аскорбінку, ніж спалити нікотинку».

Круглий стіл до Всесвітнього дня здоров’я

Щорічно 7 квітня, в день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, уже 63 роки поспіль, починаючи з 1950 року відзначається Всесвітній день здоров’я.